Współżycie po leczeniu stanu zapalnego macicy

W październiku miałam wykonaną cytologię, z której wyszło że mam stan zapalny, brałam przez miesiąc antybiotyk dopochwowo i ostatnio powtórzyłam badanie, czy w tej chwili póki nie mam wyników badań mogę bezpiecznie współżyć ze swoim facetem używając tylko tabletek? Czy mogę go czymś zarazić?

witam,
myślę że stan zapalny ustąpił po przyjętych lekach.
Ale pewność będzie dopiero po wyniku cytologii.
Zarazić się Partner może i mógł gdy miała Pani stan zapalny, ale jeżeli nie ma żadnych objawów to najpewniej nie doszło do transmisji zakażenia.
Kwestię współżycia można rozważyć do czasu wyniku cytologii w prezerwatywie