Trwa ładowanie...

Regulacja brwi - dopasowanie do kształtu twarzy, depilacja krok po kroku

Naturalnie ładne brwi to prawdziwa rzadkość. Większość z nas musi stosować regularną regulację brwi, aby wyglądały one dobrze i schludnie oraz by nie psuły ogólnego wyglądu twarzy. Jednak nie zawsze wyregulowane brwi wyglądają rzeczywiście lepiej. Dzieje się tak dlatego, że depilujemy zbyt dużo włosków lub nie dostosowujemy kształtu brwi do owalu twarzy. Można uniknąć tych błędów. Poniżej podpowiadamy, jak regulować brwi.

Zobacz film: "Prosty sposób na idealne brwi"

spis treści

1. Regulacja brwi - dopasowanie do kształtu twarzy

Kształt i grubość brwi powinien być dopasowany do kształtu twarzy, a nie do panującej mody. Cieniutkie kreseczki namalowane kredką zamiast brwi sprawiają, że twarz wygląda staro i wyostrzają rysy – mogą wyglądać korzystnie u bardzo niewielu z nas. Jak regulować brwi? Dopasowujemy brwi do kształtu twarzy w poniższy sposób:

  • prostokątna twarz – brwi rozpoczynają się nieco dalej od nasady nosa, są wydłużone, powinny być dość grube, zbyt cienkie sprawą, że twarz będzie bardzo poważna i smutna;
  • okrągła twarz – długie brwi lekko skierowane w górę dodadzą twarzy lekkości;
  • twarz w kształcie serca – brwi średniej grubości, lekko uniesione w połowie długości będą wyglądały korzystnie;
  • twarz o szerokiej szczęce i wąskim czole – dość grube brwi w kształcie łuku pozwolą na osiągnięcie korzystnego wyglądu.

Aby sprawdzić, czy brwi wyginają się w dobrym miejscu, trzeba przyłożyć do twarzy patyczek lub ołówek:

  • od skrzydełka nosa do wewnętrznego kącika oka – powyżej powinna zaczynać się brew;
  • pionowo wzdłuż źrenicy lub od skrzydełka nosa do źrenicy – w tym miejscu powyżej brew powinna się wyginać;
  • od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka – powyżej powinna kończyć się brew;
  • od początku do końca brwi – ołówek powinien być poziomo.
Jak zrobić makijaż brwi?
Jak zrobić makijaż brwi? [10 zdjęć]

Nawet najbardziej doskonały makijaż twarzy nie będzie się idealnie prezentować wówczas, gdy twoje brwi...

zobacz galerię

2. Regulacja brwi - depilacja krok po kroku

Do regulowania brwi zabieramy się dopiero po ustaleniu prawidłowego ich kształtu. Możemy narysować kształt brwi kredką, aby nie wydepilować ich za dużo. Przed rozpoczęciem depilacji można także przyłożyć do brwi okład z lodu. Zmniejszy to odczuwany ból. Pamiętajmy, aby nie przykładać lodu bezpośrednio do skóry, bo ją to podrażni. Przykładamy lód przez czystą ściereczkę lub ręcznik.

Ciepła kąpiel przed depilacją rozpulchni skórę, co ułatwi regulację brwi. Brwi do regulacji można też przemyć tonikiem. Skóra powinna być dobrze oczyszczona. Aby regulować brwi dokładnie, potrzebujemy dobrego oświetlenia. Przyda się także powiększające lusterko, które zwiększy naszą precyzję.

Zobacz również:

Regulacja brwi musi się odbywać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Podczas regulacji brwi woskiem trzeba pamiętać, aby depilować je tylko z dołu. Usuwamy też pojedyncze włoski niepasujące do nowego kształtu brwi. Równie ważna jest rada, aby ich nie podcinać, a wyrwać wraz z cebulkami. Regulacja brwi poprzez podcinanie pobudzi je do intensywnego odrastania.

Regulacja brwi poprzez wyrywanie osłabi odrastające włoski i opóźni ich ponowne pojawienie się. Jeśli jednak depilujemy brwi, za każdym razem starajmy się dobrze dobrać ich kształt. Po jakimś czasie włoski mogą przestać odrastać. Jeśli problemem są rzadkie brwi, można zastosować makijaż permanentny brwi, hennę lub dorysowywać pojedyncze włoski dobrze zatemperowaną kredką do oczu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.