Trwa ładowanie...

Santorini - wyspa wulkan (WIDEO)

Zobacz film: "Santorini - wyspa wulkan"

Santorini, choć brzmi włosko, jest jedną z wysp greckich leżącą w archipelagu Cyklad. Oblewają ją przejrzyste i spokojne wody Morza Egejskiego. Wyspa ma wyjątkowy kształt, bowiem z góry wygląda jak księżyc. To, co wyróżnia Santorini to także piękna architektura. Białe domki z niebieskimi okiennicami i pomarańczowymi dachami zachwycają turystów od dziesięcioleci.

Poza tym dech w piersi zapierają pejzaże Santorini. Na całej wyspie rozciągają się bowiem pagórki pochodzenia wulkanicznego. Wyspa powstała w wyniku podwodnego wulkanu, mniej więcej cztery tysiące lat temu. Dziś jest znanym i chętnie wybieranym kierunkiem turystycznym.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.