Trwa ładowanie...

Sporty zimowe

Jeśli nie lubisz wody, a zamiast tego kręcą cię zabawy i szaleństwo na śniegu, postaw na sporty zimowe. Narciarstwo, jazda na łyżwach czy snowboard to tylko niektóre propozycje, które oferuje nam zimowa rekreacja – i mimo że nie są to sporty ekstremalne, dostarczają nieco adrenaliny. Nie tylko latem, ale i zimą można miło i ciekawie spędzić czas, także w mieście. Dobrym pomysłem jest jazda na łyżwach lub jazda na nartach, gdyż sztuczne lodowiska i stoki do jazdy na nartach coraz częściej pojawiają się w miastach.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"


Jazda na łyżwach jest jednym z wielu rozwiązań na spędzenie zimowego wieczoru. W przypadku amatorów, uprawienie łyżwiarstwa nie pociąga za sobą znacznych kosztów. Tak naprawdę wystarczy zakupić ciepły strój i łyżwy , które można również wypożyczyć. Dodatkowo, należy mieć w portfelu kilka złotówek na wstęp na lodowisko. Na szczęście, żeby znaleźć przyzwoite lodowisko, nie trzeba udawać się w góry – na pewno znajdziesz przynajmniej jedno w większym mieście. Jeśli nie masz możliwości pójścia na lodowisko, poszukaj ślizgawek. Godzinna zabawa na lodzie pomaga spalić od 300 do 800 kalorii – wszystko zależy od intensywności jazdy. Łyżwiarstwo to dobry sposób na szczupłą sylwetkę i poprawę kondycji.

Podczas jazdy na łyżwach zaangażowane są wszystkie grupy mięśniowe, pracuje całe ciało. Utrzymywanie równowagi, balansowanie ciężarem z jednej nogi na drugą aktywizuje mięśnie nóg, ramion, brzucha, obręczy barkowej i pleców. Jazda na łyżwach jest jak taniec. To ty decydujesz, jakie będą ruchy, technika jazdy, intensywność treningu i choreografia. Jeśli obawiasz się nudy, na lodowisko zabierz ze sobą znajomych. Dobra zabawa gwarantowana. Gdy potrzebujesz większej dawki adrenaliny, możesz zdecydować się na snowboard. Początki jazdy na desce snowboardowej są jednak trudne i okupione wieloma siniakami. Do osiągnięcia perfekcji potrzeba intensywnych treningów.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.