Trwa ładowanie...

Trening ABT

Trening ABT to sposób na szczupłe uda, płaski brzuch i jędrne pośladki. Ćwiczenia ABT możesz wykonywać w każdym wieku i w każdym miejscu. ABT jest formą treningu, który wzmacnia i kształtuje dolne partie ciała, wykonywanego do rytmicznej muzyki. Przed każdym treningiem konieczna jest 10-15-minutowa rozgrzewka, a po niej następuje zasadniczy zestaw ćwiczeń trwający około 30 minut. ABT to trening aerobowy poprawiający sylwetkę, a także wzmacniający mięśnie i stawy.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Odchudzające ćwiczenia ABT

Ten rodzaj ćwiczeń odchudzających jest dostępny w każdej dobrej siłowni. Układ i intensywność ćwiczeń dopasuje instruktor w zależności od wieku i możliwości. Od pomysłowości prowadzącego zależy, jakimi dodatkowymi elementami urozmaici on trening ABT. Mogą to być: ciężarki, piłka, step. Przy tego typu ćwiczeniach bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na poprawność i technikę wykonywanych ćwiczeń oraz na zachowanie właściwej pozycji. Rodzaje ćwiczeń zależą również od grupy, z którą ma zajęcia instruktor. Nie zawsze są to osoby młode, uprawiające sport, to czasem ludzie starsi lub ludzie z dość dużą nadwagą. Każde ABT jest indywidualnie dostosowane.

ABT możesz ćwiczyć również w domu. Odpowiednie ćwiczenia odchudzające są dostępne na DVD. Dobrze jest wykonywać je rano (pobudza to metabolizm) oraz wieczorem, kiedy organizm doskonale spala tkankę tłuszczową. W przypadku, gdy ćwiczysz sama, liczbę powtórzeń prostych ćwiczeń odchudzających staraj się dostosować do własnej kondycji. Jeśli będziesz wykonywać ćwiczenia regularnie, zapewnisz sobie zgrabną sylwetkę – płaski brzuch, jędrne pośladki i szczupłe uda. Ćwiczenia ABT to skuteczne odchudzanie, ponieważ przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Skóra będzie bardziej sprężysta i elastyczna, a cellulit wyraźnie mniejszy.

2. Przykładowe ćwiczenia ABT

  • Ćwiczenie powinno być wykonywane na plecach, głowa musi być oparta na dłoniach, kolana ugięte; musisz powoli podnosić i opuszczać tułów; w ten sposób wykonaj 30 brzuszków – powtórz tę serię 3 razy.
  • Połóż się na plecach i wykonaj 30 „rowerków” – powtórz 3 razy;
  • Stań w lekkim rozkroku, ręce wyciągnij do góry i wykonaj po 30 skłonów, dotykając na przemian raz lewej stopy prawą ręką i odwrotnie;
  • Stań przy krześle lub blacie, dłonie oprzyj na jakiejś podporze i wykonaj po 16 razy wymachy w bok i tył raz jedną nogą, raz drugą – serię powtórz 3 razy;
  • Połóż się na plecach, dłonie ułóż pod głowę, nogi ugnij pod kątem 90 stopni; podnosząc tułów, na przemian dotykaj lewym łokciem do prawego kolana i odwrotnie – serię powtórz 3 razy po 30 powtórzeń;
  • Uklęknij, oprzyj się na łokciach i wykonaj po 30 wymachów raz jedną nogą, raz drugą – serię powtórz 3 razy.

Na zakończenie ćwiczeń ABT warto pamiętać o uzupełnieniu płynów niegazowaną wodą mineralną. ABT możesz połączyć z rytmiczną muzyką. Trening odchudzający ze względu na kształtowanie mięśni dolnych partii ciała jest wskazany dla osób, które uprawiają następujące sporty: jazda na rowerze, narty, łyżwy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.