Trwa ładowanie...

Urlop nad morzem

Avatar placeholder
03.07.2015 12:11
Urlop nad morzem
Urlop nad morzem

Wczasy nad morzem to doskonały sposób na odpoczynek. Malownicze wschody i zachody słońca, dobroczynny mikroklimat, szerokie, piaszczyste plaże – na to czeka się cały rok. Wielu Polaków zdecydowanych spędzić wakacje nad morzem zadaje sobie pytanie – gdzie pojechać na urlop? Wiele miejscowości nadmorskich oferuje wypoczynek ulokowany w domkach i pokojach gościnnych. Wybrzeże Bałtyku oferuje wspaniałe możliwości wypoczynku, jak i tani urlop w Polsce.

1. Wypoczynek nad morzem

Jeśli zastanawiasz się – gdzie spędzić urlop w Polsce, możesz wybrać kilka ofert, w których będą zawarte informacje o nadmorskich miejscowościach. Dość często propozycje noclegów nad morzem są prezentowane w następujących kategoriach: campingi, pola namiotowe, kwatery prywatne, wille, domy gościnne, apartamenty. Znajdziesz również informacje o zlokalizowanych nad morzem: tawernach, barach, kawiarniach i cukierniach. Oto przykłady miejscowości, gdzie możesz spędzić weekend we dwoje:

  • Władysławowo – to malownicza miejscowość położona w bardzo atrakcyjnym miejscu. Dzięki otwartemu morzu, wody Władysławowa są wyjątkowo czyste. Na każdym kroku znaleźć można we Władysławowie hotele, pensjonaty, kwatery prywatne, domy wczasowe, domy gościnne, ponieważ miasto nastawione jest przede wszystkim na turystykę.
  • Sopot – zajmuje wyjątkowe miejsce wśród nadmorskich kurortów, posiada walory klimatyczne i turystyczne: klimat łagodny, duży wpływ zieleni parkowej i otaczających kurort, tarasowo wznoszących się nad zatoką morską połaci lasów. Przy głównej ulicy, tak zwanym Monciaku, znaleźć można wiele pięknych pokoi, które przeznaczone są dla turystów. Przy samej plaży znajduje się hotel wysokiej klasy, który zdumiewa nie tylko ofertą, ale także położeniem.
  • Krynica Morska – jedna z mniejszych miejscowości wybrzeża Bałtyku pod względem liczby ludności, posiada wzniesienia wydmowe i rezerwat buków, który zdumiewa wielu turystów.
  • Kołobrzeg – tradycyjne uzdrowisko, idealne na wczasy, cieszy się wielką popularnością wśród Polaków ze względu na znakomite warunki klimatyczne, sosnowe lasy i tereny rekreacyjne. Niedaleko miasteczka znajduje się szeroka, czysta plaża, port rybacki i latarnia morska.
  • Łeba – to malownicza miejscowość położona przy rzece pomiędzy dwoma jeziorami Serbsko i Łebsko. W tym mieście znajduje się nie tylko wiele szlaków rowerowych oraz pieszych, ale także niezliczona ilość różnorodnych zabytków. Łeba jest również wysokiej klasy uzdrowiskiem, które cechuje się obecnością mikroklimatu o wysokiej zawartości soli i jodu. Tutejsze domy wczasowe, campingi, domki letniskowe, pensjonaty i hotele to nie tylko wygodny i komfortowy nocleg, ale także szeroka oferta różnego rodzaju regeneracyjnych zabiegów, jak kąpiele czy masaże.
  • Świnoujście – miasto położone jest na 44 wyspach, z których tylko trzy są zamieszkałe, ma wyjątkowe atuty uzdrowiskowe i turystyczne. Oprócz walorów morskiego powietrza można skorzystać ze źródeł solankowo-chlorowych i borowin. Największą atrakcją uzdrowiska są termy z zespołem basenów, wypełnionych w większości ciepłą leczniczą jodo-solanką.
  • Międzyzdroje – słynną z delikatnego, białego piasku, posiadają długie molo. Wody Zalewu Kamieńskiego stwarzają doskonałe możliwości do uprawiania sportów wodnych, przede wszystkim żeglarstwa i windsurfingu.
Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Wakacje nad morzem warto nie ograniczać tylko do opalania się na plaży czy uprawiania sportów wodnych. Wiele miejscowości dokumentuje rodzimą i niezmiernie bogatą historię i warto je zwiedzić. Romantyczny weekend we dwoje nad morzem można poświęcić na zwiedzanie okolicznych okolic – to dobry sposób na małą przerwę od ostrego słońca.

2. Wczasy nad morzem dla zdrowia

Woda morska jest znakomicie tolerowana i absorbowana przez naszą skórę. Dzięki temu mineralne składniki wody wnikają głęboko w pory skóry i działają na nią oczyszczająco. Ponadto stymulują metabolizm komórkowy – poprawiają nawilżenie skóry i jej ukrwienie, a tym samym zaopatrzenie w tlen i składniki odżywcze. Poprawia się również kondycja włókien elastyny i kolagenu, wzrasta więc napięcie i elastyczność skóry.

 

Kąpiele w Bałtyku są świetnym sposobem na zrzucenie nadwagi. Poprawiają przemianę materii i krążenie krwi. Falująca, chłodząca woda masuje ciało, działa tonizująco na układ nerwowy. Brodzenie w morzu odpręża, jest rewelacyjną terapią antyżylakową. Wczasy nad morzem poprawiają odporność organizmu i ogólne samopoczucie. Morze to wspaniałe laboratorium, zaopatrzone w większość pierwiastków na ziemi.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze