Trwa ładowanie...

Urlop w Austrii

Urlop w Austrii to świetny pomysł na wakacje. Ten malowniczo położony kraj od lat przyciąga rzesze turystów, nie tylko do Wie dnia, ale i do małych alpejskich wiosek i urokliwych miasteczek. Zwiedzanie Austrii to sama przyjemność, ale wyjazd warto zaplanować z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli kierunkiem podróży jest stolica. Zabytki Wiednia zapierają dech w piersiach, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wyjazd do Austrii to dobre rozwiązanie zarówno dla osób, które lubią aktywny wypoczynek, jak i tych, którzy wolą niespieszne spacery po zabytkowych ulicach. Co warto zobaczyć w Austrii?

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

spis treści

1. Zwiedzanie Austrii

Osobom, którym znudziły się plaże i pływanie, a nie wiedzą, co warto zobaczyć w Europie, można z lekkim sercem wskazać nowy kierunek – Austrię. Polacy na urlopie chętniej wybierają się bardziej na południe kontynentu, ale grzechem byłoby nie zobaczyć najciekawszych miejsc w Austrii. Warto odwiedzić ciekawe miejsca w Wiedniu oraz malownicze miasteczka i wioski. Dla polskiego turysty austriackie miejscowości mogą być dużym zaskoczeniem. W jakie miejsca oprócz stolicy kraju warto wybrać się podczas wyjazdu do Austrii?

  • Semmering – przełęcz, która łączy Dolną Austrię ze Styrią; kolej w tej okolicy znajduje się na liście UNESCO.
  • Wachau – 40-kilometrowy odcinek Dunaju obfituje w malownicze krajobrazy i liczne zabytki, między innymi klasztor w Melk, ruiny Aggstein, zamek Schönbüchel oraz klasztor Göttwieg. Budowle te znajdują się w jednej linii. Turyści chętnie zwiedzają okolicę na statku.
  • Hallstatt – region położony u stóp masywu górskiego Dachstein. Dookoła rozciągają się Alpy, a w okolicy można zobaczyć kopalnie soli oraz stanowiska archeologiczne. Wiele osób przyjeżdża tu w celu odbywania pieszych wycieczek po górach i słynnych jaskiniach: ogromnej Jaskini Mamuciej, widowiskowej Jaskini Koppenbrüllerhöhle i pięknej Jaskini Lodowej. Dużym zainteresowaniem cieszy się także miasteczko Hallstatt.
  • Burgenland – znajduje się na pograniczu austriacko-węgierskim nad Jeziorem Nezyderskim. Obszar to pośrednia forma między krajobrazem alpejskim oraz stepem. Ten region został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

2. Jak spędzać czas w Austrii?

Wakacje w Austrii to doskonała okazja na to, by poznać historię i kulturę tego kraju. W tym celu warto wybrać się do Wiednia i zwiedzić liczne budowle o znaczeniu historycznym. W stolicy Austrii niemal na każdym kroku znajdują się ciekawe zabytki, z którymi wiążą się ważne wydarzenia z przeszłości. Będąc w Austrii, należy spróbować lokalnych przysmaków, na przykład pysznych kiełbasek i piwa oraz słynnego na całym świecie tortu Sachera. Kuchnia austriacka jest niezwykle smaczna, choć jej dania raczej nie należą do lekkostrawnych. Dobrym pomysłem jest także pójście na zakupy i zaopatrzenie się w charakterystyczne dla kraju pamiątki. Osoby, które zamiast zwiedzania i chodzenia po sklepach preferują inne formy aktywności w czasie urlopu, powinny wybrać się na przykład w góry. Alpy są przepiękne, a w przerwach między kolejnymi wyprawami warto zobaczyć na własne oczy malownicze wioski i miasteczka alpejskie.

Urlop w Austrii to odpowiedź na rozważania, co warto zobaczyć w Europie. Wyjazd do Austrii jest doskonałym pomysłem, czego dowodzi fakt, że wiele osób odwiedza ten kraj wielokrotnie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.