Trwa ładowanie...

Urlop w Bieszczadach

Urlop w Bieszczadach to doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują spokoju i ciszy, a letnie wczasy chcą spędzić z daleka od wielkomiejskiego hałasu. Bieszczady to miejsce charakteryzujące się naturalną i, w wielu przypadkach, nieskażoną przez człowieka przyrodą. Jednym z takich miejsc jest Bieszczadzki Park Narodowy, na terenie którego znajduje się wiele gatunków zwierząt i roślin niewystępujących w żadnym innym rejonie Polski ani świata.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

1. Jak spędzić wakacje w Bieszczadach?

Jeśli zdecydowałeś już, ****gdzie pojechać na urlop i wybrałeś Bieszczady, to twoja wyprawa nie może odbyć się bez odwiedzenia pewnych miejsc. Oto one:

  • Tarnica – (1346 m n.p.m.) – to najwyższy szczyt po polskiej stronie Bieszczad, z którego rozciąga się piękna i rozległa panorama, na szczycie Tarnicy znajduje się krzyż upamiętniający wyprawę księdza Karola Wojtyły z młodzieżą;
  • Halicz (1333 m n.p.m.) – popularność tego wzniesienia wynika z pięknego widoku, jaki rozpościera się z jego szczytu, widać m.in. szczyty Tarnicy i Krzemieńca;
  • Krzemieniec (1221 m n.p.m.);
  • Wielka Rawka (1304 m n.p.m.) – wraz z Małą Rawką tworzy przestrzeń, w której żyją niedźwiedzie, żbiki, wilki, jelenie i rysie;
  • Połonina Caryńska (1287 m n.p.m.);
  • Połonina Wetlińska (1255 m n.p.m.).

Gdzie spędzić urlop w Bieszczadach?

  • Baligród – jest to miejscowość leżąca między Cisną a Leskiem, w której znajduje się wiele kwater noclegowych, szczególnie gospodarstw agroturystycznych; historia Baligrodu jest stosunkowo długa, gdyż sięga początków XVII wieku, a pozostałościami po niej są m.in.: niewielki rynek w centrum miejscowości, stara cerkiew greko-katolicka, murowany kościółek oraz fragment zamku Balów.
  • Komańcza jest to miejscowość znajdująca się na południowo-zachodnim krańcu Bieszczad; miejscowość znana jest z tego, że początek w niej bierze większość pieszych wypraw, w Komańczy zaczyna się m.in. główny bieszczadzki szlak przez Cisną, poprzez połoniny do Tarnicy i Halicza; miejscowość znana jest również z tego, że w latach 1955-1956 w klasztorze nazaretanek więziony był prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński.
  • Polańczyk – to najsłynniejsze bieszczadzkie uzdrowisko, gdzie kuracjusze leczą się na choroby układu oddechowego i korzystają z wód mineralnych.

2. Urlop nad Soliną

Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić urlop w Polsce, powinieneś rozważyć wczasy nad Zalewem Solińskim. Jest to zbiornik retencyjny o powierzchni ok. 21 km2, który utworzony został w 1968 roku przez spiętrzenie rzek Sanu i Solinki. Zbudowano tam wówczas zaporę, która ma wysokość 81,8 m i 664 m długości. Wypoczynek w Bieszczadach nad Zalewem Solińskim umożliwia odbywanie rejsów po jeziorze statkami białej floty, pływanie po zbiorniku rowerkami wodnymi i kajakami. Możliwe jest także zwiedzanie wnętrza zapory solińskiej, korytarzy jej wnętrz, turbin elektrowni oraz obejrzenie wystawy fotografii, które przedstawiają kolejne etapy budowy zapory.

Wczasy w Bieszczadach to pomysł na wakacje spędzone na łonie natury, z dala od cywilizacji. To pasmo górskie, znajdujące się w południowo-wschodniej części Polski oferuje wypoczynek wśród pięknych liściastych lasów, połonin i malowniczych rzek. Piękny krajobraz to jedna z głównych zalet Bieszczad. Druga, to stosunkowo niewielki koszt wczasów w tym regionie Polski. Jeśli zatem twoim priorytetem jest tani urlop w Polsce, Bieszczady to najlepsze rozwiązanie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.