Trwa ładowanie...

Urlop w Danii

Urlop w Danii to świetny pomysł na wypoczynek, zarówno samemu, jak i z przyjaciółmi czy rodziną. Dania, a szczególnie jej piękna stolica, Kopenhaga, to dobre miejsce na wakacje. Można tu podziwiać doskonale zachowane zamki, spacerować po uliczkach, po których przechadzał się bajkopisarz Hans Christian Andersen, bawić się do białego rana w jednej z wielu dyskotek. Wycieczka do Danii spodoba się każdemu turyście, niezależnie od jego zainteresowań. Co warto zobaczyć w Danii?

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Zwiedzanie Danii

Kopenhaga to doskonałe miejsce na urlop. To stosunkowo niewielkie miasto, w którym można znaleźć wszystko, co potrzebne turyście: zabytki, klimatyczne restauracje, deptak do spacerów, kościoły oraz symbol Kopenhagi – Małą Syrenkę. Rzeźbę Małej Syrenki nawiązującą do baśni Andersena można zobaczyć przy portowym nabrzeżu. Jest to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Kopenhagi.

Urlop w Danii nie obędzie się bez zobaczenia:

  • Amalienborg – obecnego pałacu królewskiego;
  • Rundetarn – okrągłej wieży, z której można spojrzeć z góry na Kopenhagę;
  • katedry św. Ansgara – kościoła biskupiego przy ulicy Bredgade;
  • kościoła Zbawiciela – z niemal stumetrową wieżą, z której można oglądać Kopenhagę;
  • Stroget – głównej ulicy Kopenhagi pełnej restauracji, kafejek i sklepów;
  • Nyhavn – dzielnicy z charakterystycznymi hanzeatyckimi kamieniczkami.

Oczywiście, poza Kopenhagą w Danii można się także dobrze bawić na urlopie i dużo zwiedzić. Zabytki w Danii to nie tylko kopenhaskie budowle. Polecamy zamek Egeskov w Kvaerndrup. To jeden z niewielu tak dobrze zachowanych zamków renesansowych z fosą oraz muzeum wewnątrz (do obejrzenia muzeum motorów) oraz ogrodem i labiryntem na zewnątrz. Roskilde to była stolica Danii, słynąca obecnie ze znanego festiwalu muzycznego. Jeśli urlop spędzasz z dziećmi, zwiedzanie Danii nie obejdzie się bez wizyty w Legolandzie. Nie tylko maluchy będą się tu świetnie bawić.

2. Atrakcje Danii

Dla miłośników baśni Andersena polecamy wyprawę do Fionii, gdzie leży miasto Odense, czyli rodzinne miasto pisarza. W Muzeum Hansa Christiana Andersena można obejrzeć rękopisy jego baśni, listy, pamiątki oraz pierwsze wydania książek. To ważny punkt programu nie tylko, jeśli urlop w Danii spędzasz z dziećmi. Na dziełach Andersena wychowały się całe pokolenia, dlatego wizyta w jego muzeum będzie atrakcją nie tylko dla najmłodszych.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą się dobrze bawić w regionie Skelskor – jest to miejsce wymarzone do windsurfingu. Dla fanów wspinaczki polecamy okolice Bornholmu – klify Helligdomsklipperne to świetne miejsce do wspinaczki. Jednak aby skorzystać z tej formy aktywności fizycznej, trzeba być w bardzo dobrej kondycji. Osoby lubiące spędzać czas na łonie przyrody i kochające zwierzęta powinny odwiedzić safari park w Knuthenborgu.

Wieczory, a raczej noce można spędzić na zabawie. Kopenhaga oferuje wiele nocnych atrakcji, szczególnie w dzielnicy Norebro, pełnej klubów muzycznych i dyskotek. Urlop w takim stylu pozwoli się wyszaleć przed powrotem do pracy czy na studia.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.