Trwa ładowanie...

Urlop w Kołobrzegu

Urlop nad morzem to jeden z pomysłów na spędzenie letnich wakacji. Wśród wielu polskich kurortów niezwykłą popularnością cieszy się Kołobrzeg. Poza pięknymi plażami, na których można wypoczywać w słoneczne dni, Kołobrzeg oferuje przyjezdnym atrakcje związane z obecnością portu (rejsy wycieczkowe) i latarni morskiej. Długa i bogata historia miasta to z kolei gwarancja obecności wielu zabytków, które można zwiedzać, gdy pogoda nie sprzyja plażowaniu.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

1. Jak spędzić urlop w Kołobrzegu?

Kołobrzeg jest znanym uzdrowiskiem u ujścia Parsęty, które w sezonie letnim cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Zainteresowanie to wynika nie tylko z przepięknych kołobrzeskich plaż, ale także z dodatkowych atrakcji, jakie miasto oferuje przyjezdnym. Popularność kurortu wynika także z rozbudowanej infrastruktury turystycznej, która odpowiada różnym potrzebom finansowym. Jeśli chodzi o bazę noclegową, to turyści spędzający wczasy nad morzem w Kołobrzegu mogą korzystać z:

 • pokojów hotelowych;
 • miejsc w pensjonatach;
 • kwater prywatnych;
 • domków letniskowych;
 • pól namiotowych.

Kołobrzeg jest miastem portowym, dlatego poza zwiedzaniem zabytków istnieje możliwość rejsu morskiego jednym z licznych statków wycieczkowych lub odbycia kursu wędkarskiego. Niedaleko portu znajduje się także słynne kołobrzeskie molo, które jest jednym z ulubionych miejsc spacerów i wypoczynku turystów przybywających do miasta. Alternatywą dla czasu spędzanego na świeżym powietrzu może być oferta kołobrzeskich salonów spa. Proponują one nie tylko różne rodzaje masażu (ajurwedyjski, szwedzki, shiatsu), kąpiele w basenach solankowych, kąpiele parowe, ale także zabiegi aromaterapeutyczne i odmładzające skórę. Odnowa biologiczna oferowana przez kołobrzeskie salony piękności może być połączona z treningami na siłowni, grą w tenisa (spora ilość kortów tenisowych) czy w golfa (pole golfowe).

2. Co warto zobaczyć w Kołobrzegu?

Pomimo iż Kołobrzeg to średniej wielkości miasto (ok. 50 tys. mieszkańców), to posiada ono długą i bogatą historię. Pierwsze wzmianki o grodzie pochodzą już z przełomu VII i VIII wieku. Przez miasto przechodziło wiele szlaków handlowych (m.in. szlak czerwony, solny, szlak im. Jana Frankowskiego oraz szlak pieszy przez krainę Parsęty), co gwarantowało jego rozwój ekonomiczny i kulturalny. Długa i ciekawa historia powoduje, że Kołobrzeg jest miejscem, w którym urlop nad morzem spędza się, nie tylko leżąc na plaży, ale także oglądając ślady minionych wieków. Jeśli zastanawiasz się, co zwiedzić w Kołobrzegu, nie możesz pominąć następujących miejsc:

 • starówki z pozostałościami XIV-wiecznego ratusza (obecnie znajduje się w nim muzeum sztuki współczesnej);
 • Bazyliki Mariackiej z XV wieku;
 • baszty prochowej;
 • lapidarium żydowskiego;
 • pałacu Brunszwickich – zwiedzanie Kołobrzegu nie może odbyć się bez odwiedzenia tego miejsca, gdyż są w nim zgromadzone wspaniałe zbiory broni, mundurów i sprzętu wojennego;
 • latarni morskiej – historia latarni w Kołobrzegu sięga XVII wieku, ma ona wysokość 26 metrów; wysokość światła: 36,5 m, zasięg światła wynosi 16 Mm, czyli 29,6 km.

Jeśli zastanawiałeś się, gdzie spędzić weekend we dwoje, nie powinieneś mieć już wątpliwości, że urlop w Kołobrzegu jest rozwiązaniem, które odpowiada potrzebom szerokiej grupy osób. Bogata i zróżnicowana oferta turystyczna gwarantuje, że nawet w deszczowe i pochmurne dni, lato w Kołobrzegu będzie pełne atrakcji.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.