Trwa ładowanie...

Urlop w Krakowie

Gdzie spędzić urlop w Polsce? – to pytanie zadaje sobie coraz więcej osób. Chcemy, aby miejsce wypoczynku było pod każdym względem atrakcyjne, muszą znaleźć się w nim ciekawe zabytki do zwiedzania, dobre i tanie restauracje i noclegi oraz możliwość spędzenia czasu na łonie przyrody. Poza tym liczy się sprawna komunikacja i miejsca parkingowe. Ponadto miasto, do którego wybieramy się, powinno być atrakcyjne dla wszystkich członków rodziny. Odpowiednim miejscem na urlop jest zatem Kraków. Wczasy w Krakowie to strzał w dziesiątkę, nie tylko dla par, ale i dla małżeństw z dziećmi.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

1. Co zobaczyć w Krakowie?

Kraków to nie tylko miasto cennych zabytków, ale również miejsce spotkania się wielu kultur. Zwiedzanie Krakowa warto rozpocząć od Starego Miasta. Większość turystów, podczas swojego pobytu w tym mieście, przynajmniej raz odwiedza to miejsce. W jego obrębie znajduje się Rynek Główny wraz z kościołem Mariackim, kwartał uniwersytecki, uliczki wokół Rynku z pięknymi kamienicami i zabytkowymi kościołami oraz Planty z fragmentami murów obronnych. Nie można pominąć Zamku Królewskiego na Wawelu i historycznych dzielnic Krakowa, jak Kazimierz, Kleparz, Piasek i Stradom. W Krakowie znajduje się wiele starych murów, kamienic, muzeów, teatrów, kin i restauracji oraz kawiarenek. Spędzając urlop w Krakowie, warto na spokojnie wybrać i przyjrzeć się wybranej grupie zabytków, tak aby zwiedzanie Krakowa podczas dnia pozostawiło siły na nocne włóczenie się po knajpkach Kazimierza, wizytę w Teatrze Starym, spacer po Rynku i Plantach.

2. Atrakcje dla dzieci w Krakowie

Jak spędzić wakacje z dziećmi? Maluchy na pewno nie będą się nudziły w Krakowie. Tam zobaczą, jak smok wawelski zieje ogniem i będą mogły zwiedzić jego mieszkanie, w kościele św. Piotra i św. Pawła przekonają się, że ziemia się porusza. Dzieci warto zabrać na spektakl teatralny i kolację w jednej z krakowskich piwnic, a po niej na wieczorny spacer po mieście.

Dojazd do miasta jest bardzo dobry. Dociera tu trasa warszawska E77, droga z Bielska, Chyżnego i Zakopanego oraz autostrada wrocławsko-katowicka A4. Podczas urlopu w Krakowie lepiej nie poruszać się samochodem po Śródmieściu, tam ruch jest utrudniony. Najważniejsze zabytki Starego Miasta znajdują się blisko siebie, więc spokojnie można dotrzeć do nich na piechotę. W okolicach Starego Miasta znajduje się wiele płatnych parkingów.

W czasie wypoczynku w Krakowie warto wybrać się na zwiedzanie Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych. Szczególnie polecane są Dolinki Krakowskie. Teren usłany jest licznymi potokami oraz formami rzeźby krasowej. Ścieżki przeznaczone dla turystów prowadzą do licznych zamków i warowni. W tak romantycznej scenerii wyjazd dla dwojga z pewnością będzie niezapomniany. Także rodziny z dziećmi miło spędzą czas na spacerach i zwiedzaniu. Urlop w Krakowie warto jednak zaplanować z wyprzedzeniem, by wycieczka nie stała się zbyt chaotyczna i by nie przegapić ciekawych miejsc. Wspomnienia z wypoczynku w Krakowie na długo zostaną w pamięci, zwłaszcza jeśli ciekawe miejsca i wydarzenia kulturalne zostaną uwiecznione na zdjęciach.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.