Trwa ładowanie...

Krynica morska atrakcje

Wczasy to świetny sposób na oderwanie się od szarości życia codziennego, odpoczynek i relaks na łonie natury. Jeśli zastanawiasz się – jak spędzić wakacje, warto wybrać się nad morze. Krynica Morska to doskonałe miejsce na wypoczynek albo weekend we dwoje nad morzem Krynica Morska znany kurort wypoczynkowy i największa miejscowość na Mierzei Wiślanej. Wczasy w Krynicy Morskiej to nie tylko wylegiwanie się na gorącej plaży. Atrajce w Krynicy Morskiej pozwolą cieszyć się urlopem rodzicom i ich pociechom.

Zobacz film: "Sporty wodne w Polsce"

spis treści

1. Atrakcje w Krynicy Morskiej - urlop

Krynica Morska to dawniej osada o charakterze rybackim. Od strony morza w Krynicy Morskiej znajdują się wspaniałe, jedne z najpiękniejszych na świecie plaże, pokryte białym piaskiem. Pas środkowy pokryty jest sosnowymi lasami z domieszką dębu, buka i świerka. Czyste powietrze i znajdujący się w nim aerozol morski wpływają na atrakcyjność warunków klimatycznych. Krynica Morska jest idealnym miejscem, gdzie można spędzić urlop w Polsce.

Plaże Mierzei Wiślanej należą do najpiękniejszych na całym polskim wybrzeżu, szerokość ich dochodzi do 50 m. Największą atrakcją Krynicy Morskiej są plaże oraz możliwość opalenia ciała, atrakcją plaż jest także bursztyn wyrzucany przy sztormowym wietrze na mierzejowe plaże.

Na plażach funkcjonują wspaniałe zjeżdżalnie, na których z wysokości kilkunastu metrów, leżąc lub siedząc, opada się w strumieniach wody do czekającego na dole basenu. Nad Zalewem Wiślanym znajduje się molo spacerowe. Przy porcie jachtowym działa Jacht Klub, który prowadzi szkolenia młodzieży, organizuje obozy żeglarskie, regaty i campingi.

2. Atrakcje w Krynicy Morskiej - zabytki

Morze samo w sobie stanowi atrakcję Krynicy Morskiej. Jednak nie wszyscy są amatorami plażowego wylegiwania się. Wypoczynek nad morzem można uatrakcyjnić, wybierając się na wycieczkę do ciekawych obiektów. Na szczególną uwagę zasługuje latarnia morska w Krynicy Morskiej – wybudowana na wydmie o wysokości 29 m n.p.m. daje światło widoczne z odległości 18,5 mili morskiej.

W 1945 roku latarnię zniszczono ładunkiem wybuchowym, a nowa powstała dopiero trzy lata później – była to prowizoryczna konstrukcja na dachu domu wczasowego. W roku 1951 ukończona została budowa nowej latarni morskiej, wzniesionej obok ruin starej budowli. Aktualnie latarnia w Krynicy Morskiejjest udostępniona do zwiedzania.

Musisz to wiedzieć

Weekend we dwoje nad morzem można spędzić, odwiedzając również okoliczne muzea, kościół z 1938 roku i porty. Znajdują się tu trzy porty: dwa rybackie (od strony zalewu i od strony morza) oraz port pasażerski i jachtowy (nad zalewem), największy po stronie polskiej. Stąd do Elbląga, Fromborka, Kaliningradu odbywają się regularnie rejsy statków. Niezapomniane chwile można przeżyć pośród 150-letnich drzew w rezerwacie buków, pomiędzy którymi spotkać można daniele, lisy, dziki, jenoty oraz niezliczoną ilość ptactwa.

Wczasy w Krynicy Morskiej są formą taniego urlopu w Polsce. Jadąc do Krynicy Morskiej, na pewno znajdziesz coś ciekawego, gdyż wszystkiego nie sposób tu opisać. Wiele letnich atrakcji Krynicy Morskiej, dobrze rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna stanowią, że Krynica Morska jest miejscem bardzo udanego wypoczynku. Atrakcje w Krynicy Morskiej będą odpowiednie dla każdego. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice spędzą wspaniału wypoczynek, pełen atrakcji.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.