Trwa ładowanie...

Urlop w Niemczech

Urlop w Niemczech to sposób na miłe i spokojne spędzenie wakacji. Nasi zachodni sąsiedzi starają się, aby zabytki i szlaki turystyczne były nie tylko atrakcyjne, ale także wygodne dla turystów, niezależnie od ich kondycji fizycznej. Na szlakach górskich jest możliwość komfortowego wjechania pod górę kolejką lub wyciągiem, ścieżki turystyczne poza obszarami górskimi są wyasfaltowane i wygodne dla rowerzystów i pieszych. Urlop w takim miejscu to prawdziwy odpoczynek.

1. Zabytki Niemiec

Zabytki w Niemczech, które trzeba zobaczyć, będąc tam na urlopie, znajdziesz poniżej.

 • Brama Brandenburska w Berlinie – można ją zobaczyć na żywo oraz na rewersach monet 10, 20 i 50 eurocentów. To symbol pokoju i wolności, a także punkt orientacyjny Berlina.
 • Zwinger w Dreźnie – późnobarokowy zamek położony w samym centrum Drezna, wybudowany dla Augusta Mocnego; obecnie w zamku można obejrzeć wystawę porcelany, historycznej broni i malarstwa europejskiego.
 • Zamek w Heidelbergu – to miejsce, gdzie dzisiaj można pójść na koncert czy wystawę, a także zobaczyć największą beczkę wina na świecie. Oprócz tego, znajduje się tam Muzeum Aptekarstwa.
 • Zamek Neuschwanstein – to, że jest pierwowzorem bajkowego zamku w Disneylandzie powinno wystarczyć za rekomendację, szczególnie jeśli wybierasz się na urlop z dzieckiem.
 • Katedra kolońska – to wielka, gotycka świątynia, uznawana za jeden z najbardziej charakterystycznych symboli Niemiec.
 • Katedra Najświętszej Marii Panny we Freiburgu – to częściowo romańska, a częściowo gotycka świątynia, zbudowana z czerwonego piaskowca z autentycznymi, gotyckimi oknami.
 • Zachowane części Muru Berlińskiego – to miejsce symboliczne, gdzie biegła granica między Wschodem a Zachodem. Miejsce dla miłośników najświeższej historii. Obecnie znajduje się tu ścieżka pieszo-rowerowa, można tu zobaczyć pozostałości Muru, wieże strażnicze, muzea i wystawy dotyczące historii Muru. W Niemczech można obejrzeć wiele pięknych zamków. Jeśli chcesz zwiedzić te najważniejsze, udaj się na wycieczkę Szlakiem Zamków (jego długość to aż 1000 km!). Oprócz zamków, na trasie można natknąć się na zabytki z czasów starożytnych Rzymian.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

2. Co warto zobaczyć w Niemczech?

Inne atrakcje w Niemczech, które godne są zobaczenia to:

 • Wyspa Muzeów w Berlinie – to kompleks muzealny, wpisany na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, obejmujący najsłynniejsze niemieckie muzea. Znajduje się tu Muzeum Pergamońskie (najczęściej odwiedzane przez turystów ze względu na zabytki kultury starożytnej), Muzeum im. Bodego, Stare Muzeum oraz Stara Galeria Narodowa.
 • trasa wycieczkowa Niemiecki Szlak Wina prowadząca przez jeden z największych regionów uprawy winorośli w Niemczech – można tutaj zobaczyć winnice, gaje figowe, degustować wino i specjały kuchni niemieckiej – to pomysł na urlop dla osób aktywnych i dla smakoszy wina;
 • trasa wycieczkowa (także rowerowa) Niemiecki Szlak Baśniowy prowadząca przez miasta, miasteczka i wsie, w których rozgrywały się najpiękniejsze baśnie braci Grimm;
 • kompleks 150 budowli i pięknych ogrodów Poczdamu.

Niemcy to dobre miejsce na wakacje dla osób lubiących aktywny wypoczynek na łonie przyrody. Najbardziej godna polecenia jest alpejska trasa, także rowerowa, Niemiecki Szlak Alpejski. To dobre miejsce na trekking, nordic walking, turystykę rowerową i samochodową. Po drodze można obejrzeć ciekawe miejsca: miasta, wsie, klasztory, zamki, a także jeziora, lasy i słynne alpejskie łąki. Szlaki są dobrze przygotowane dla turystów o każdej kondycji – przy bardziej stromych podejściach jest możliwość skorzystania z wyciągów i kolejek.

Niemcy to dobre miejsce na wakacje – zarówno na podróżowanie samemu, jak i urlop z całą rodziną. To kraj, gdzie zwiedzanie jest wygodne i po prostu przyjemne.

Urlop w Niemczech
Urlop w Niemczech
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.