Trwa ładowanie...

Urlop w Norwegii

Urlop w Norwegii to znacznie oryginalniejszy pomysł na wakacje niż wycieczka do krajów śródziemnomorskich. Norwegia to dobre miejsce wakacyjne dla osób aktywnych, których nudzi opalanie się na plaży i wylegiwanie na leżaku na brzegu basenu hotelowego. Wycieczki do Skandynawii stanowią ciekawą alternatywę dla typowego, wakacyjnego lenistwa i mogą być okazją na zażycie odrobiny ruchu na świeżym powietrzu w scenerii pięknych, dzikich lasów. Co warto zobaczyć w Norwegii?

spis treści

1. Zwiedzanie miast w Norwegii

Podczas wycieczki do Norwegii warto zobaczyć kilka najważniejszych miast tego kraju. Jednym z nich jest Bergen, gdzie można pobłądzić po ciekawych uliczkach z restauracjami i pubami. W mieście tym znajduje się najbardziej znany targ rybny, gdzie można kupić wszystko, co pochodzi z morza. Można tu również wjechać kolejką na jedną z otaczających miasto gór. Widok na miasto i wejście do portu jest wprost niesamowity. Kolejnym miastem, które koniecznie należy zobaczyć w Norwegii jest jej stolica – Oslo. Na końcu głównej ulicy miasta znajduje się zamek. Jest tu również znana przez fanów skoków narciarskich skocznia, na której zlokalizowano punkt widokowy. Godnym polecenia miejscem jest także multimedialne Muzeum Pokojowej Nagrody Nobla. Inne ciekawe zabytki w Norwegii to w całości zbudowany z lodu Igloo Hotel oraz Alta Muzeum z prehistorycznymi rysunkami naskalnymi. Norweskie miasta są interesujące nie tylko pod względem architektury, ale i typowo skandynawskiej atmosfery.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

2. Przyroda i sport w Norwegii

Urlop w Norwegii to przede wszystkim obcowanie z naturą. Będąc w tym kraju, koniecznie trzeba wybrać się na wycieczkę statkiem po Geirangerfjord – fiordzie wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejny punkt zwiedzania Norwegii to Geiranger, czyli punkt widokowy na wysokości 1500 m n.p.m., na którego wierzchołku widnieje napis: „Probably the best view in the world” (czyli „Prawdopodobnie najlepszy widok na świecie”). Warto również zobaczyć lodowiec Jostedalsbreen, po którym najlepiej poruszać się w towarzystwie przewodnika. W Norwegii duże znaczenie dla mieszkańców ma sport, dlatego wakacje w Norwegii to oferta skierowana przede wszystkim do osób, które lubią aktywnie spędzać wolny czas. Jednocześnie można cieszyć się pięknymi widokami gór, lasów i dzikich rzek. Warto udać się w rejon miasta Stryn, gdzie w górzystym terenie można uprawiać trekking, rafting i wspinaczkę lodową. W okolicach tych jest również czynny całe lato Summer Ski Center – miejsce idealne dla narciarzy i miłośników snowboardu. Z kolei sporty wodne można uprawiać w Alesund – mieście położonym na kilku wyspach. Znajdzie się tam również coś dla fanów golfa.

Urlop w Norwegii z pewnością spodoba się całej rodzinie. W kraju tym każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, czy naszym ulubionym zajęciem jest pokonywanie kilometrów górskich tras na rowerze, czy zakupy i siedzenie przy kawie w restauracji. Osoby, których idealnym sposobem na urlop jest aktywny wypoczynek, będą czuły się w Norwegii jak ryby w wodzie, podobnie jak miłośnicy niespiesznych spacerów.

Mgr Anna Bocheńska
Urlop w Norwegii
Urlop w Norwegii
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.