Trwa ładowanie...

Urlop w Szwajcarii

Urlop można w całości spędzić na plaży, ale po kilku takich wakacjach większość osób ma ochotę na bardziej aktywny wypoczynek. Jednak wiele osób planujących odpoczynek często nie wie, co warto zobaczyć w Europie. W każdym kraju są miejsca na wakacje godne polecenia. Niezdecydowanym można z lekkim sercem zarekomendować wyjazd do Szwajcarii. Urlop w Szwajcarii nie jest szczególnie popularny wśród polskich turystów, ale najwyższy już czas, by uległo to zmianie. Zwiedzanie Szwajcarii może być niezapomnianą przygodą. Co warto zobaczyć w Szwajcarii?

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

spis treści

1. Ciekawe miejsca w Szwajcarii

Co warto zobaczyć w Europie, a dokładniej jej centrum? Alpy to główna atrakcja turystyczna tego kraju, ale podczas urlopu oprócz gór warto zwiedzić także następujące miejsca:

 • Zurich – największe szwajcarskie miasto i główny ośrodek bankowy, w którym należy koniecznie udać się na spacer ulicą Bahnhofstasse w kierunku jeziora Zurichsee.
 • Genewa – słynie z jubilerów i ekskluzywnych zegarków, a także fontanny Jet d’Eau.
 • Lucerna – uchodzi za najpiękniejsze miasto Szwajcarii, jedną z jej głównych atrakcji jest Muzeum Transportu Szwajcarskiego.
 • Berno – stolica Szwajcarii, położona w zakolu rzeki Aare. Warto odwiedzić w niej bazylikę p.w. Świętego Wincentego i dwie zabytkowe wieże, które są symbolem miasta.
 • Bazylea – znajduje się na granicy z Francją i Niemcami. W Bazylei turyści zwiedzają głównie romańsko-gotycką katedrę, zabytkowy ratusz oraz inne historyczne budynki.
 • Lozanna – miasto wybudowano na zboczach góry Jorat. Do głównych atrakcji Lozanny zalicza się gotycki zamek biskupi oraz gmach uniwersytetu.

2. Zabytki Szwajcarii

Oprócz interesujących miast o bogatej historii warto zwiedzić także zabytkowe budowle i zobaczyć malownicze krajobrazy, z których słynie Szwajcaria.

 • Klasztor w Mustair – opactwo benedyktynów z VIII wieku – jest wpisany na listę UNESCO.
 • Klasztor w Sankt Gallen – między IX a XI wiekiem był to jeden z głównych ośrodków kultury i sztuki monastycznej w Europie.
 • Jezioro Genewskie – największe jezioro alpejskie, nad jego brzegami leży kilka szwajcarskich miast oraz ośrodków turystycznych i uzdrowiskowych.
 • Zamek Chillon – piękny średniowieczny zamek położony na wybrzeżach Jeziora Genewskiego.
 • Przełęcz Jungfraujoch – znajduje się pomiędzy górą Mönch a szczytem Jungfraujoch. Co roku przybywają tu ponad dwa miliony turystów, dlatego nie jest to idealne miejsce dla miłośników ciszy i spokoju.
 • Zamki Bellinzony – wybudowano je w stolicy włoskojęzycznego kantonu Ticino. Bellinzona jest nazywana „bramą do Włoch”.

Urlop w Szwajcarii to odpowiedź dla osób, które nie wiedzą, co warto zobaczyć w Europie. Malownicze góry i miasteczka szwajcarskie, a także większe miasta i zabytkowe budowle czynią Szwajcarię krajem, którego szybko się nie zapomina. Wycieczka do Szwajcarii może stać się niezapomniana, wystarczy dobrze się do niej przygotować. Dokładne zaplanowanie wyjazdu pozwoli zwiedzić więcej interesujących miejsc i spędzić wakacje w ulubiony przez siebie sposób. Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, zawczasu zorientuj się, jakie formy aktywności fizycznej są najpopularniejsze w danym regionie. Pomoże ci to w optymalny sposób skorzystać z wyjazdu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.