Trwa ładowanie...

Urlop we Francji

Urlop we Francji to doskonały pomysł na wakacje – niezależnie od tego, czy chcesz jechać sam, z ukochaną, czy z całą rodziną. Zabytki we Francji, światowej sławy muzea, pałace i zamki, a także piękne plaże Riwiery Francuskiej czy widoki w Alpach Francuskich na pewno zadowolą każdego urlopowicza. We Francji każdy powinien znaleźć coś dla siebie – zarówno miłośnik turystyki pieszej, jak i sztuki czy kultury celtyckiej. Co warto zobaczyć we Francji?

1. Zwiedzanie Francji

Francja słynie z malowniczych pejzaży, ale równie ważne są ciekawe miejsca o historycznym znaczeniu. Zabytki we Francji to przede wszystkim zabytki Paryża. Aby móc powiedzieć, że zobaczyliśmy najważniejsze, co warto zobaczyć we Francji, musimy zwiedzić:

  • wieżę Eiffla, czyli symbol Francji – to świetne miejsce na obejrzenie Paryża z góry z tarasu widokowego;
  • Luwr, czyli pałac królewski – to miejsce, w którym obecnie znajduje się jedno z największych muzeów sztuki na świecie;
  • Notre Dame – to piękna, gotycka katedra, znana z literatury („Dzwonnik z Notre Dame” Wiktora Hugo).

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

Także poza Paryżem jest mnóstwo miejsc do zwiedzania, między innymi następujące atrakcje turystyczne:

  • Wersal – to pałac wybudowany dla Ludwika XIII pod Paryżem. Mieści się tu Muzeum Historii Francji, a wokół jest piękny ogród w stylu francuskim. Pałac wersalski jest zamknięty dla turystów w poniedziałki.
  • Dolina Loary – wzdłuż rzeki Loary można zobaczyć kilkaset zamków powstałych w okresie oświecenia. Najważniejszym miastem w regionie jest Tours – tam można zacząć zwiedzanie.
  • Jaskinia Lascaux – to najsłynniejsza jaskinia na świecie, położona w Akwitanii. Odnalezione tam malowidła naskalne mogą mieć nawet ponad 17 tys. lat.
  • Dom Claude'a Moneta w Giverny to miejsce, gdzie Monet tworzył swoje piękne, impresjonistyczne obrazy. Można zobaczyć tam również ogród wodny.
  • Carnac to miejsce dla osób zainteresowanych kulturą celtycką – pozostałości po megalitycznych budowlach na pewno ich zachwycą, a urlop stanie się wielką przygodą.

2. Co można robić we Francji?

Aby urlop we Francji był czasem prawdziwego wypoczynku, nie możesz ciągle zwiedzać muzeów i zabytków (chociaż są wyjątkowo interesujące!) – nawet ambitnym podróżnikom potrzeba także chwili wytchnienia. Odpoczynek zapewnią ci następujące czynności:

Będąc we Francji, warto poznać tutejszą kulturę i styl życia. Grzechem byłoby nie spróbować lokalnych przysmaków i nie spędzić miłych wieczorów w urokliwych kawiarenkach. O ile znajomość języka na to pozwala, dobrym pomysłem jest nawiązanie znajomości z towarzyskimi Francuzami. Zwłaszcza starsze pokolenia mają wiele ciekawych historii do opowiedzenia.

Francja to dobre miejsce zarówno na samotny urlop, jak i na wakacje we dwoje czy z całą rodziną. Zwiedzanie Francji zadowoli każdego turystę i miłośnika sztuki, jest także pomysłem na romantyczne wakacje dla zakochanych par.

Urlop we Francji
Urlop we Francji
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.