Trwa ładowanie...

Urlop we Francji

Urlop we Francji to doskonały pomysł na wakacje – niezależnie od tego, czy chcesz jechać sam, z ukochaną, czy z całą rodziną. Zabytki we Francji, światowej sławy muzea, pałace i zamki, a także piękne plaże Riwiery Francuskiej czy widoki w Alpach Francuskich na pewno zadowolą każdego urlopowicza. We Francji każdy powinien znaleźć coś dla siebie – zarówno miłośnik turystyki pieszej, jak i sztuki czy kultury celtyckiej. Co warto zobaczyć we Francji?

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

1. Zwiedzanie Francji

Francja słynie z malowniczych pejzaży, ale równie ważne są ciekawe miejsca o historycznym znaczeniu. Zabytki we Francji to przede wszystkim zabytki Paryża. Aby móc powiedzieć, że zobaczyliśmy najważniejsze, co warto zobaczyć we Francji, musimy zwiedzić:

  • wieżę Eiffla, czyli symbol Francji – to świetne miejsce na obejrzenie Paryża z góry z tarasu widokowego;
  • Luwr, czyli pałac królewski – to miejsce, w którym obecnie znajduje się jedno z największych muzeów sztuki na świecie;
  • Notre Dame – to piękna, gotycka katedra, znana z literatury („Dzwonnik z Notre Dame” Wiktora Hugo).

Także poza Paryżem jest mnóstwo miejsc do zwiedzania, między innymi następujące atrakcje turystyczne:

  • Wersal – to pałac wybudowany dla Ludwika XIII pod Paryżem. Mieści się tu Muzeum Historii Francji, a wokół jest piękny ogród w stylu francuskim. Pałac wersalski jest zamknięty dla turystów w poniedziałki.
  • Dolina Loary – wzdłuż rzeki Loary można zobaczyć kilkaset zamków powstałych w okresie oświecenia. Najważniejszym miastem w regionie jest Tours – tam można zacząć zwiedzanie.
  • Jaskinia Lascaux – to najsłynniejsza jaskinia na świecie, położona w Akwitanii. Odnalezione tam malowidła naskalne mogą mieć nawet ponad 17 tys. lat.
  • Dom Claude'a Moneta w Giverny to miejsce, gdzie Monet tworzył swoje piękne, impresjonistyczne obrazy. Można zobaczyć tam również ogród wodny.
  • Carnac to miejsce dla osób zainteresowanych kulturą celtycką – pozostałości po megalitycznych budowlach na pewno ich zachwycą, a urlop stanie się wielką przygodą.

2. Co można robić we Francji?

Aby urlop we Francji był czasem prawdziwego wypoczynku, nie możesz ciągle zwiedzać muzeów i zabytków (chociaż są wyjątkowo interesujące!) – nawet ambitnym podróżnikom potrzeba także chwili wytchnienia. Odpoczynek zapewnią ci następujące czynności:

Będąc we Francji, warto poznać tutejszą kulturę i styl życia. Grzechem byłoby nie spróbować lokalnych przysmaków i nie spędzić miłych wieczorów w urokliwych kawiarenkach. O ile znajomość języka na to pozwala, dobrym pomysłem jest nawiązanie znajomości z towarzyskimi Francuzami. Zwłaszcza starsze pokolenia mają wiele ciekawych historii do opowiedzenia.

Francja to dobre miejsce zarówno na samotny urlop, jak i na wakacje we dwoje czy z całą rodziną. Zwiedzanie Francji zadowoli każdego turystę i miłośnika sztuki, jest także pomysłem na romantyczne wakacje dla zakochanych par.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.