Trwa ładowanie...

Uroki Cypru Północnego (WIDEO)

Zobacz film: "Cypr Północny - państwo na wyspie Morza Śródzemniego"

Cypr to przepiękna wyspa na Morzu Śródziemnym. Przez lata targana była burzliwą historią i przekazywaniem wpływu nad nią z rąk do rąk. Dziś Cypr podzielony jest na dwie części. Pierwsza z nich, Cypr właściwy, pozostaje pod wpływem greckim i to właśnie Grecy go zamieszkują. Cypr północny jest natomiast częścią arabską, w której żyją głównie Turcy. Co ciekawe, według racji stanu wszystkich krajów poza Turcją, Turecka Republika Cypru Północnego formalnie nie jest państwem.

Źródłem dochodów Cypru Północnego jest turystyka. Rocznie przyjeżdżają tu setki tysięcy turystów z całego świata. Głównymi kurortami są Famagusta i Kyrenia.

Uroki Cypru Północnego (WIDEO)
Uroki Cypru Północnego (WIDEO)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.