Trwa ładowanie...

Weekend na nartach

Weekend we dwoje to doskonała okazja do poprawy relacji w związku. Zbliżenie między partnerami nie musi jednak następować w czasie romantycznych kolacji czy wieczorów przy kominku. Poprawa stosunków w związku może łączyć się także z uprawianiem wspólnego hobby, poświęcaniem się ulubionej pasji. Jedną z nich może być jazda na nartach. Jeśli zatem zastanawiasz się, gdzie spędzić weekend we dwoje lub gdzie zabrać rodzinę na weekend, to wyjazd w góry jest rozwiązaniem dla ciebie.

1. Wyjazd na narty

Wyjazd na narty nie musi oznaczać wizyty w najpopularniejszych, a zarazem najbardziej zatłoczonych, zimowych kurortach. Alternatywą dla weekendu we dwoje w dużym ośrodku narciarskim może być zatem wizyta w następujących miejscowościach:

  • Białka Tatrzańska – niewielka miejscowość z doskonale rozbudowaną infrastrukturą narciarską; w Białce turyści mogą korzystać m.in. z: 3 wyciągów narciarskich dla początkujących, 4-osobowej kolei krzesełkowej, wyciągu i toru snowtubingowego i profesjonalnej szkoły narciarskiej;
  • Wierchomla – jeśli zastanawiasz się, gdzie pojechać na weekend z rodziną, to Wierchomla jest dla ciebie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ znajduje się tu bezpieczny, oddzielony od innych tras zjazdowych stok narciarski z wolno poruszającym się wyciągiem orczykowym; poza atrakcjami narciarskimi ośrodek oferuje inne rozrywki dla dzieci, takie jak: zabawy i konkursy na śniegu, budowa igloo, jazda na sankach oraz plastikowych skuterach śnieżnych;
  • Korbielów – miejscowość leżąca w Beskidzie Żywieckim, 23 km od Żywca; znajduje się w niej stacja sportów zimowych, położona najwyżej w Polsce po Kasprowym Wierchu; Korbielów jest atrakcyjny dla narciarzy także z powodu trasy zjazdowej, która liczy 4,5 km;
  • Czyrna-Solisko – jest to jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce, na jego terenie znajduje się 13 wyciągów orczykowych o długości 7800 metrów i przepustowości 8800 osób w ciągu godziny.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

2. Przygotowania do wyjazdu na narty

Jedynym problemem przed wyjazdem nie jest tylko to, gdzie spędzić weekend we dwoje, ale także to, jak się do niego odpowiednio przygotować. Jazda na nartach wiąże się z koniecznością wzmocnienia mięśni poprzez odpowiednią dietę i ćwiczenia. Zalecane jest zwiększone spożywanie produktów białkowych, wielowitaminowych (czyli warzyw i owoców) oraz zawierających duże ilości wapnia. Niektórzy specjaliści zalecają także jedzenie w większej ilości żelatyny, gdyż wzmacnia ona kości i stawy.

Weekend na nartach wiąże się z niezwykle intensywną pracą mięśni. Jeśli nie uprawiasz sportu regularnie przez cały rok, to warto choć na kilka dni przed wyjazdem wykonać kilka ćwiczeń łagodzących ból mięśni, jaki może pojawić się po intensywnym wysiłku fizycznym. W tym celu zaleca się, by wyjazd na weekend narciarski był poprzedzony wykonywaniem różnych ćwiczeń. W tym celu zaleca się:

  • ćwiczenia na siłowni na wybrane partie mięśni;
  • wykonywanie przysiadów,
  • ćwiczenia z piłką;
  • zajęcia ski class na fitnessie;
  • aqua aerobik. Wbrew pozorom, aby spędzić intensywny i urozmaicony

narciarski weekend we dwoje , nie musisz wybierać się za granicę. Polskie zimowe kurorty prześcigają się w uatrakcyjnianiu swoich ofert, chcąc pozyskać jak najwięcej klientów. Musisz także pamiętać, że weekend to stosunkowo krótki okres, więc wyjazd do któregoś z sąsiednich krajów będzie wiązał się z przedłużonym czasem dojazdu.

Mgr Anna Bocheńska
Weekend na nartach
Weekend na nartach
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.