Trwa ładowanie...

Weekend na Podkarpaciu

Wiele osób zadaje pytanie, gdzie spędzić niezapomniany weekend we dwoje lub w większym gronie na Podkarpaciu. Okazuje się, że takich miejsc jest mnóstwo. Podkarpacie proponuje swoim mieszkańcom, jak i turystom wiele ciekawych atrakcji, dzięki którym nie będą się nudzić. Zalicza się do nich malownicze parki narodowe i krajobrazowe, wiele urokliwych miast, liczne skanseny i muzea oraz fascynujące szlaki turystyczne.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

1. Gdzie spędzić weekend we dwoje na Podkarpaciu?

Romantyczne spacery w ciszy i wśród malowniczych krajobrazów to główna propozycja na weekend we dwoje. Podkarpacie oferuje niezliczone miejsca, dzięki którym takie wędrówki pozostaną w pamięci do końca życia. Jednym z takich miejsc jest Dynów. Jeśli zakochane pary pragną spędzić wspólny czas bardziej aktywnie niż spacerując, znajdą oni w tym miejscu także liczne trasy rowerowe czy spływy kajakowe. Dla mniej aktywnych poleca się brzegi Sanu idealne do opalania i leniuchowania.

Na trasie Dynów – Przeworsk turyści mają do dyspozycji kolejkę wąskotorową „Pogórzanin”. Tunel, przez który kolejka przejeżdża, liczy aż 602 m. Oprócz tego wyjazd na weekend do Dynowa może oznaczać także zwiedzanie licznych zabytków, między innymi dworca kolejki wąskotorowej, zespołu kościelnego gotycko-renesansowego, wielu zabytkowych kapliczek czy schronów bojowych. Poza tym w mieście często są organizowane liczne pikniki, kuligi, widowiska teatralne i inne atrakcyjne wydarzenia.

Inny oryginalny pomysł na weekend we dwoje to wspólne uczestnictwo w górskich zawodach balonowych w Krośnie. Bardziej odważnym parom poleca się wspólne uczestnictwo w szkoleniach lotniczych w bieszczadzkim, rzeszowskim, mieleckim lub stalowowolskim ośrodku lotniczym. Wspólny skok ze spadochronem czy podróżowanie lotnią będzie zapierającym dech w piersi wydarzeniem dla dwojga.

2. Co zwiedzać na Podkarpaciu?

Odwiedzając Podkarpacie, można zwiedzić również następujące atrakcje turystyczne:

  • Bieszczadzki Park Narodowy, Magurski Park Narodowy i inne parki narodowe i krajobrazowe – dające schronienie wielu gatunkom flory i fauny i oferujące liczne szlaki piesze, konne i rowerowe;
  • miasta podkarpackie – Rzeszów (starówka, Zamek Lubomirskich), Przemyśl (zamek w stylu gotyckim, katedra, unikatowy rynek, Muzeum Dzwonów i Fajek), Krosno – zwane Małym Krakowem (rynek z zabytkowymi kamienicami, klasztor Franciszkanów, Kaplica Oświęcimów, Muzeum Rzemiosła), Sanok (Muzeum Budownictwa Ludowego, Muzeum Historyczne, Park Etnograficzny), a także Przeworsk i Jarosław;
  • Szlak Architektury Drewnianej – prezentujący pałace, dwory, cerkwie, drewniane świątynie;
  • Szlak Garncarski – ścieżka turystyczna licząca 30 km i prowadząca do licznych obiektów (między innymi do Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej, Galerii Rzeźby Ceramicznej);
  • Skansen w Kolbuszowej – przybliżający kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków;
  • Skansen Przemysłu Naftowego w Bóbrce – miejsce uruchomienia pierwszej na świecie kopalni naftowej.

Organizując weekend we dwoje lub w szerszym gronie, warto uwzględnić w swoich planach Podkarpacie, które proponuje wiele atrakcji. Zalicza się do nich nie tylko te opisane powyżej, lecz także inne, dzięki którym wyjazd na weekend pozostanie na długo miłym wspomnieniem.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.