Trwa ładowanie...

Weekend na Pomorzu

Gdzie spędzić weekend we dwoje? Romantyczny lub aktywny weekend we dwoje nad morzem to jeden z lepszych pomysłów na wypoczynek dla każdego. Jest to dobre rozwiązanie zarówno dla osób aktywnych, zapalonych cyklistów, miłośników przyrody, jak i dla fanek opalania się na plaży, luksusowych spa i kilkugwiazdkowych hoteli. Pomorze oferuje także możliwość skorzystania z oferty kulturalnej, nie mówiąc już o pięknych zabytkach wartych zobaczenia.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

spis treści

1. Weekend we dwoje na plaży

Dla miłośników wygrzewania się na plaży, Pomorze oznacza raj na ziemi, pod warunkiem, że pogoda sprzyja. Podczas gdy ukochana się opala, mężczyzna może pójść popływać. Wspólnie można także pójść do aquaparku, jeśli pogoda jednak nie jest odpowiednia. Wyjazd na weekend nad morze powinien się udać bez względu na pogodę.

Na romantyczny spacer i podziwianie morza idealnym miejscem jest molo. Najdłuższe i najsłynniejsze jest w Sopocie. Aby zobaczyć piękny zachód słońca, można wybrać się na plażę, ale na podziwianie nieba wybierzcie planetarium znajdujące się w Gdyni.

Aby zobaczyć plażę i morze z góry, polecamy wejście na jedną z latarni morskich. Najwyższa jest w Świnoujściu, ale z wszystkich dostępnych rozpościera się równie imponujący widok.

Na weekend we dwoje dla aktywnych polecamy:

 • Koszaliński Pas Nadmorski to pas chronionego krajobrazu nadmorskiego – można tu zobaczyć wydmy, klify, lasy, łąki;
 • Rezerwat Mewia Łacha ze ścieżkami do turystyki pieszej;
 • Zabytkowy Park im. Książąt Pomorskich – tutaj można zobaczyć okazy pięknych drzew, takich jak np. miłorząb, wierzba babilońska czy orzech czarny (pomnik przyrody).

Z aktywnego wypoczynku możecie skorzystać, odwiedzając polecane miejsca pieszo lub rowerami. Na Pomorzu ścieżki rowerowe znajdziecie np.:

 • na „Szlaku Brdy” w Borach Tucholskich;
 • w powiecie kościerskim na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego;
 • w powiecie sztumskim.

Przed wyprawą na dwóch kółkach zawsze zorientujcie się, jak długa jest trasa, którą wybieracie. Weźcie pod uwagę swoją kondycję i to, jak często jeździcie na rowerze. Na początek wybierzcie krótsze trasy. To dobry pomysł na weekend we dwoje, jeśli oboje lubicie taki rodzaj wypoczynku.

2. Obiekty historyczne na Pomorzu

Zwiedzanie Pomorza nie może się obyć bez niektórych zabytków, w które obfituje ten region. Na Pomorzu znajdziecie:

 • grodziska słowiańskie w Mielnie pochodzące z IX-X wieku;
 • rezerwat archeologiczny „Kamienne Kręgi” w okolicach Mostowa (to miejsce, gdzie w starożytności odbywały się wiece wspólnot rodowych);
 • Muzeum Pomorza Środkowego;
 • Muzeum Bursztynu w Gdańsku;
 • Muzeum Zamkowe Kwidzyń;
 • Ratusz Gdański;
 • Dwór Artusa z XIV wieku;
 • Muzeum Pod Strzechą na Helu.

Weekend we dwoje na Pomorzu, oprócz opalania, może nam zaoferować także atrakcje kulturalne. Aby z nich skorzystać, na wyjazd na weekend trzeba wybrać większe miasta, takie jak Gdańsk, Gdynia czy Sopot. W nadmorskich miastach są także organizowane, najczęściej w sezonie turystycznym, cykliczne imprezy kulturalne.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.