Trwa ładowanie...

Weekend w Budapeszcie

Budapeszt – jedna z najchętniej odwiedzanych stolic europejskich – to doskonałe miejsce na weekend we dwoje . Miasto jest najpiękniejsze na kontynencie, lecz by wyjazd we dwoje w tym kraju przebiegał bez zakłóceń, warto wpierw zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat Budapesztu. „Perła Dunaju” to nie tylko wspaniałe budowle, majestatyczne mosty i rozchodzące się promieniście aleje, ale i wspaniałe wodne miasto. Zwiedzanie Budapesztu we dwoje wprawia w wyjątkowy nastrój.

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

spis treści

1. Pomysł na weekend we dwoje w Budapeszcie Poznawanie miasta warto zacząć od Wzgórza Zamkowego. Będąc na Starówce, musisz pamiętać, by prócz samego Zamku Królewskiego odwiedzić również plac Św. Trójcy, z jego wspaniałym kościołem Macieja i pomnikiem św. Stefana. Nie wolno też przeoczyć Baszt Rybackich, z których roztacza się cudowny widok na paszteńskim brzegu Dunaju. Krótki spacer we dwoje uliczkami Starówki pozwala poznać ogrody królewskie, średniowieczne mury obronne, Most Łańcuchowy, bazylikę św. Stefana. Wspaniałe, majestatyczne budowle zachwycają wszystkich turystów.

Kolejną dumą Budapesztu jest neogotycki Parlament, ustawiony przy placu Kossutha. Warto też zwrócić uwagę na gmach Muzeum Etnograficznego, które przyciąga wzrok figurą w rydwanie wieńczącą fasadę od strony zachodniej. Weekend we dwoje w Budapeszcie można również spędzić, spacerując promenadą naddunajską w kierunku północnym, aż do placu Vigado.

W potężnym, białym gmachu ograniczającym plac od północy działa słynna cukiernia Gerbeaud, gdzie warto wstąpić na kawałek tradycyjnego, węgierskiego ciasta. Ceny są wysokie, lecz wszystkie wypieki przygotowywane są wedle oryginalnych receptur sprzed stuleci, dlatego charakteryzują się unikalnym, wyszukanym smakiem i uznaniem wśród znawców.

2. Wyjazd na weekend dla dwojga Panorama Budapesztu została dodana do światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Kolacja i rejs z muzyką może być programem dla dwojga w Budapeszcie. W czasie podziwiania przepięknych widoków ze statku, można zjeść romantyczną kolację. To tętniące życiem miasto uspokaja się w nocy, zapalają się światła i tajemnicze, dotąd niezauważalne budynki wychodzą z mroku. Taki program jest stworzony dla tych, którzy chcą cieszyć się wspaniałym widokiem miasta pływającego w blasku świateł, w romantycznej atmosferze przy świecach.

Na udane zakończenie pobytu w Budapeszcie najciekawszym rozwiązaniem jest kolacja z folklorem. Tradycyjna kuchnia madziarska, muzyka węgierska to jednym słowem dobra i niezapomniana zabawa. Kolacja składa się z kilku dań i alkoholi w wielu zestawach. Czas rozpoczęcia programu folklorystycznego to przeważnie godzina 20:00. Program składa się z prezentacji folklorystycznych i pokazów wokalno-tanecznych. To doskonała możliwość, aby wypróbować typowo węgierskie dania i doskonale się bawić, ponieważ podczas programu artyści wybierają ochotników z grupy bawiących się gości i zapraszają do wspólnego czardasza.

Zanim zdecydujesz się – gdzie spędzić weekend we dwoje w Europie, zastanów się nad programem wyjazdu. Doskonale zorganizowany romantyczny weekend we dwoje to niezapominane chwile na Starym Mieście, rejs statkiem po Dunaju czy zwiedzanie bazyliki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.