Trwa ładowanie...

Weekend w Czechach

Weekend we dwoje to wspaniały czas, kiedy możecie nacieszyć się sobą, odpocząć od pracy, codziennych czynności i zwiedzić ciekawe miejsca. Ważne jest, aby wyjazd na weekend był udany i pozostawił mnóstwo wspomnień na dłużej. Może być rodzajem niespodzianki dla ukochanej osoby. Warto ten czas odpowiednio zaplanować. Jeśli nie wiecie, gdzie pojechać na weekend, możecie wybrać się do Czech – jednego z najpiękniejszych krajów Europy Środkowej.

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

spis treści

1. Miasta, które warto zobaczyć w Czechach

  • Karlove Vary Największe i najważniejsze spośród uzdrowisk czeskich, jego nazwa to hołd oddany założycielowi cesarzowi Karolowi IV. Medyczna analiza gorących źródeł przeprowadzona została w 1522 r., a pod koniec XVI w. stało już w mieście blisko 200 domów uzdrowiskowych.

Uzdrowisko Karlove Vary cieszy się europejską renomą. To przepiękne, urokliwie położone, historyczne miasto pełne zieleni i atrakcji kulturalnych – idealne na weekend we dwoje.

  • Ołomuniec Jest uznawany za drugie pod względem liczby zabytków miasto po Pradze. Naprawdę warto tu przyjechać, nie tylko, aby zobaczyć wpisany na listę UNESCO, stojący na ołomunieckim rynku Słup Świętej Trójcy, zbudowany na początku XVIII w. w podzięce za to, że miasto nie ucierpiało w trakcie zarazy. Ten bogato zdobiony monument o wysokości 35 m został zbudowany w stylu nazywanym „ołomunieckim barokiem”.
  • Pilzno W mieście znajduje się najstarsze na świecie Muzeum Piwowarstwa, w całości poświęcone temu trunkowi. Trudno się dziwić, bo miasto wiele zawdzięcza piwu. Historia jego warzenia w Pilźnie rozpoczęła się wraz z założeniem miasta w 1295 r., a pierwsze wzmianki o istnieniu w mieście browaru ze słodownią pochodzą z 1307 r. Spośród wszystkich zabytków Pilzna chyba największe wrażenie robi zbudowana w stylu mauretańsko-romańskim Wielka Synagoga – trzecia co do wielkości bożnica na świecie (po Jerozolimie i Budapeszcie).

  • Praga Miasto warto zwiedzić pieszo, chłonąc niesamowity czeski klimat wąskich uliczek. Doskonale nadaje się na

weekend dla zakochanych . Wszystkie chodniki w Pradze są brukowane, dlatego o obcasach można zapomnieć! Kobiety zwiedzające Pragę w szpilkach wyglądają naprawdę komicznie. Zwiedzając Zamek Praski, nie można pominąć najśmieszniejszej w Europie zmiany warty. Most Karola to najbardziej tajemnicza atrakcja Pragi . W dzień tętni życiem, a o zmroku, kiedy turyści powoli ustępują budzi lęk. Z góry spogląda na nas 31 posągów świętych. Warto udać się na Wieżę Mostową, by przekonać się, że most ma kształt litery „S”.

2. Krainy turystyczne w Czechach

  • Czeski Raj To kraina cudownych krajobrazów, ciekawe miejsce na wyjazd na

weekend w Europie . Tworzą ją niezwykle interesujące miasta, wierzchołki pochodzenia wulkanicznego, jaskinie, leje krasowe, skalne bramy, okna i inne dziwy przyrody, pomiędzy którymi człowiek założył stawy, wzniósł twierdze i pałace, zbudował malownicze wioski i miasta. Wszystkie te elementy tworzą jedyny w swoim rodzaju region turystyczny, od dawna chętnie odwiedzany.

  • Morawski Kras To labirynt zalesionych wzgórz i wapiennych wąwozów, wśród których koniecznie trzeba zobaczyć jaskinię Punkevni i przepaść Macochy. Jaskinia Katerinska to największa w Czechach pieczara udostępniona do zwiedzania. Jej wymiary to: 97 m długości, 44 m szerokości i 20 m wysokości. Znana jest z dobrej akustyki – czasami odbywają się tam koncerty. Najsławniejszą jest jednak jaskinia Punkevni, gdzie mieści się przepaść Macochy – gigantyczna dziura (138,7 m głębokości), powstała po zawaleniu się stron pieczary.

Krótki wyjazd na weekend w wybrane miejsca, aby był satysfakcjonujący dla dwojga, musi spełniać oczekiwania obydwu stron. Zastanawiając się nad tym, gdzie spędzić weekend we dwoje, warto najpierw porozmawiać ze sobą o planowanej podróży i ustalić jej szczegóły.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.