Trwa ładowanie...

Weekend w Grecji

Avatar placeholder
05.09.2013 13:39
Weekend w Grecji
Weekend w Grecji

Weekend w Grecji to świetny pomysł na weekend we dwoje. Jeśli lubicie aktywne zwiedzanie zabytkowych miejsc, wyjazd na weekend pomoże wam intensywnie spędzić czas. Zabytki Grecji są imponujące, pogoda zwykle dopisuje, a ludzie są gościnni i serdeczni. Gdzie pojechać na weekend z dzieckiem? W Grecji znajduje się wiele miejsc wartych zobaczenia. Weekendowi turyści najczęściej wybierają się do stolicy, czyli do Aten, ale greckie wyspy to także ciekawa opcja dla turystów. Jeżeli zdecydujesz się na weekend w Grecji, zaplanuj go z wyprzedzeniem. W przeciwnym razie wycieczka na Peloponez może stać się nieco chaotyczna.

1. Zwiedzanie Aten

Cała Grecja może poszczycić się wyjątkowo bogatą ofertą turystyczną i bazą noclegową, a to dlatego, że co roku ściągają tam tłumy turystów, nie tylko na weekend we dwoje, ale przede wszystkim na dłuższe zwiedzanie Grecji. Tutaj można zobaczyć starożytne zabytki i zapierające dech w piersiach budowle sprzed setek lat. Co warto zobaczyć w Grecji? Wyjazd na weekend do Grecji oznacza, że musicie odwiedzić najsłynniejsze miejsca Aten:

  • Hefajstejon – świątynię Hefajstosa i Ateny, najlepiej zachowany zabytek starożytnej Grecji;
  • Apteros – jońską świątynię Ateny Nike;
  • Akropol – na tym ateńskim wzgórzu można zobaczyć Partenon, słynne Propyleje, Erechtejon (świątynię Posejdona i Ateny);
  • wzgórze Filopapposa i fort Likawitos – to dobre punkty widokowe na Akropol.

Najważniejsze muzeum ateńskie to Narodowe Muzeum Archeologiczne, dla miłośników historii jest to miejsce, w którym można spędzić niemal cały dzień.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Inne ciekawe miejsca w Grecji

Na Atenach świat się nie kończy. Warto zwiedzić także inne interesujące miejsca, na przykład Bassaj i Kretę. Bassaj to miejsce na Peloponezie, gdzie można zobaczyć świątynię Apollona, wpisaną na światową listę UNESCO. Jest to gratka nie tylko dla miłośników historii, ale także architektury. Ta budowla reprezentuje wszystkie trzy porządki starożytnej Grecji: joński, dorycki i koryncki. Jest jedną z najlepiej zachowanych tego typu świątyń.

Gdzie spędzić weekend we dwoje? Można wybrać piękne plaże. Kreta to jedna z najbardziej zachwycających turystów greckich wysp. Jej klimat jest wprost wymarzony na romantyczny weekend we dwoje, a obrazu dopełniają piękne plaże, gaje oliwne, wąwóz Samaria, a także park narodowy. Na Krecie można także zobaczyć ruiny minojskich pałaców: Knossos, Malii, Fajstos oraz Kato Zakros. Jeśli macie ochotę głównie na opalanie się na Krecie, wystarczy, że zobaczycie Knossos – to tutaj według legendy istniał Labirynt, w którym żył Minotaur. Dla miłośników historii polecamy także wizytę w Muzeum Historycznym Krety. W ten sposób wyjazd na weekend nie będzie miał zbyt napiętego planu i dzięki temu po prostu odpoczniecie.

Grecja to wspaniały pomysł na weekend we dwoje, pod warunkiem, że wasz wyjazd na weekend w Europie będzie dobrze i rozsądnie zaplanowany. W dwa dni, niestety, nie uda się wam zobaczyć wszystkiego. Jednak nawet weekend wystarczy, aby zachwycić się atmosferą tego słonecznego kraju, spróbować lokalnych przysmaków i przekonać się na własnej skórze, jak wygląda życie w Grecji.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.