Trwa ładowanie...

Weekend w Kielcach

Czy Kielce to dobre miejsce na weekend we dwoje? Czy miasto może również zaoferować coś ciekawego turystom przybyłym w większej grupie? Wiele osób tak naprawdę niewiele wie o tym terenie, dlatego podobne pytania często się nasuwają. Kielce, czyli stolica województwa świętokrzyskiego, to gospodarcze i turystyczne centrum regionu. Dlatego nikt nie powinien mieć wątpliwości, czy wyjazd na weekend we dwoje do Kielc będzie należał do udanych.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

spis treści

1. Co warto zobaczyć w Kielcach?

Jeśli rodzice spędzają weekend z dzieckiem, koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Zabawek i Zabawy. Warto wiedzieć, że jest to miejsce, które spodoba się nie tylko najmłodszym, dlatego wizyta tam to także dobry pomysł na weekend dla zakochanych. Poza tym warto zobaczyć wybudowany w XVII wieku Pałac Biskupów Krakowskich – polską rezydencję, w której od roku 1971 znajduje się Muzeum Narodowe. W pobliżu Pałacu mieści się uroczy Ogród Włoski.

Jeśli turyści decydują się na zwiedzanie Kielc, nie wolno pominąć wizyty w najstarszej świątyni – kościele Św. Jakuba. Warto także wybrać się do bazyliki katedralnej Wniebowzięcia NMP i kościoła Świętej Trójcy.

Stolica województwa świętokrzyskiego to miejsce, gdzie znajduje się 5 rezerwatów przyrody i mnóstwo zieleni miejskiej. Dlatego jest to miasto idealne na romantyczne spacery we dwoje. Wycieczka na wzgórze Karczówka na pewno będzie wartym sporego wysiłku przeżyciem. Na szczycie wzgórza mieści się siedemnastowieczny klasztor zamieszkały przez pallotynów. Po wdrapaniu się na samą górę można podziwiać malowniczy krajobraz miasta i okolic.

Kolejne miejsce godne polecenia to kieleckie rezerwaty geologiczne. Oprócz tego godne uwagi są liczne szlaki piesze łączące miasto z atrakcjami turystycznymi poza granicami Kielc, prowadzące na przykład do ruin zamku w Chęcinach. Pary, które chcą spędzić wspólny czas aktywniej powinny wiedzieć, że mieszkańcy i turyści mają do dyspozycji 4 ścieżki rowerowe i tor crossowy.

Jeśli pragniesz wybrać się na spacer ze swoją „drugą połówką”, warto wybrać się geoparku Kadzielnia. Geopark oprócz zwiedzania oferuje nam znacznie więcej atrakcji. Po pierwsze, znajduje się tam wiele jaskiń, które turyści mogą zwiedzać. Po drugie, wszelkie imprezy kulturalne odbywają się właśnie w Kadzielni, ponieważ znajduje się tam wielki amfiteatr.

W Kielcach możesz spędzić weekend w formie o wiele aktywniejszej. Park linowy zaprasza wszystkich śmiałków, którzy posiadają choć odrobinę siły w rękach, by zmierzyli się z własnymi możliwościami.

2. Zabytki Kielc

Trzy dni to niewiele na zwiedzanie, ale jeśli odwiedzający dysponują jeszcze wolnym czasem, mogą się udać także do takich miejsc w Kielcach, jak:

  • Pałacyk Zielińskiego,
  • Dworek Laszczyków,
  • Dworek Karscha,
  • Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego,
  • Muzeum Zbiorów Geologicznych.

Kielce mogą okazać się niebanalnym pomysłem na weekend we dwoje lub w większej grupie. Miasto, mimo iż nie należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów, potrafi niejednokrotnie zachwycić polskich i zagranicznych zwiedzających niezwykłą atmosferą i licznymi imprezami kulturalnymi. Wystarczy odrobina chęci i wolnego czasu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.