Trwa ładowanie...

Weekend w Lizbonie

Weekend w Lizbonie to dobry pomysł na wyjazd we dwoje. Stolica Portugalii to urokliwe miasto, wręcz stworzone na romantyczny weekend dla dwojga. Lizbona uchodzi za miasto zakochanych, w którym weekend we dwoje z pewnością będzie niezapomniany. Wyjazd na weekend do Lizbony może stać się punktem zwrotnym dla związku, w którym partnerzy wpadają w rutynę. Zmiana otoczenia z pewnością przysłuży się każdej parze. Dlatego też, jeśli nie wiesz, gdzie pojechać na weekend, wybierz Lizbonę, to naprawdę magiczne miejsce. Wskazane jest zaplanowanie wycieczki do Portugalii z wyprzedzeniem, by dobrze się do niej przygotować.

spis treści

1. Co warto zobaczyć w Lizbonie?

Krótka wycieczka do Portugalii to okazja, by na własne oczy zobaczyć niesamowite budowle i ciekawe miejsca. Lizbona to świetny pomysł na weekend z dzieckiem lub we dwoje, między innymi ze względu na atmosferę tego miasta. Od czego zacząć zwiedzanie Lizbony?

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

  • Pałac Narodowy Belém z 1559 roku – oficjalna rezydencja prezydenta Portugalii.
  • Sé Patriarcal – katedra znana również jako Santa Maria Maior de Lisboa albo Sé de Lisboa, to najstarsza świątynia w Lizbonie.
  • Klasztor Hieronimitów – połączenie gotyku i renesansu.
  • Wieża Betlejemska – początkowo służyła jako strażnica portu lizbońskiego.
  • Castelo de Săo Jorge – jedna z najstarszych budowli w Lizbonie, zamek powstał na przełomie X i XI wieku.
  • Narodowy Panteon – znajdują się tam grobowce wielu ważnych Portugalczyków.
  • Pomnik Odkrywców (Padrao dos Descobrimentos) – został zbudowany w 1960 roku w celu uczczenia 500 rocznicy śmierci Henryka Żeglarza i innych odkrywców.
  • Akwedukt Águas Livres z XVIII wieku.
  • Muzeum Gulbenkiana.
  • Muzeum Narodowe.

2. Jak spędzić weekend w Lizbonie?

W czasie weekendu we dwoje może zabraknąć czasu na wszystkie z wymienionych atrakcji, dlatego zaplanuj, co chcesz zobaczyć ze swoją drugą połową. Warto wybrać takie miejsca, które będą zgodne z waszymi upodobaniami. Nie wszyscy są miłośnikami sztuki lub zabytkowych kościołów. Wyjazd na weekend ma się kojarzyć z przyjemnościami, a nie z nudą. Z pewnością nudno nie będzie w Campo Pequeno, czyli na największej arenie walk byków w Lizbonie. Dużo wrażeń czeka na turystów także na moście i wieży Vasco da Gama. Most na rzece Tag jest najdłuższy w Europie, a wieża Vasco da Gama to najwyższy budynek w Lizbonie (145 metrów). Warto zwiedzić także taras widokowy, na który można się dostać za pomocą stalowej windy znanej jako Elevador de Santa Justa. Wiele osób odwiedza także Park Narodowy. Jest to stosunkowo nowy obiekt, w którym przez cały rok odbywają się liczne imprezy oraz wydarzenia naukowe i kulturalne.

Weekend we dwoje w Lizbonie może zapisać się w pamięci jako niesamowite przeżycie. Aby tak się stało, warto przemyśleć wyjazd na weekend i wybrać takie atrakcje turystyczne, które wpiszą się w gusta obydwu osób. Nie należy zmuszać się do obejrzenia każdego miejsca wymienionego w przewodnikach. I tak nie starczy na to czasu, a zamiast zadowolenia z wyjazdu pojawi się frustracja, że nie udało się zobaczyć wszystkiego. Jeśli nadal nie wiesz, gdzie spędzić weekend w Europie, pomyśl o słonecznej Lizbonie.

Weekend w Lizbonie
Weekend w Lizbonie
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.