Trwa ładowanie...

Weekend w Łodzi

Organizując weekend we dwoje, warto rozpatrzyć Łódź jako cel podróży. Miasto to ma wiele do zaoferowania, a po zwiedzaniu zakochani mogą się zrelaksować podczas romantycznej kolacji w restauracji lub na kawie w przytulnej kawiarence. Wybierając się do Łodzi, warto rozplanować czas w taki sposób, aby starczyło go na spacer ulicą Piotrkowską, zwiedzanie pałacu Heinzla, pałacu Poznańskiego, katedry św. Stanisława Kostki, Księżego Młyna i Muzeum Włókiennictwa.

spis treści

1. Atrakcje turystyczne w Łodzi

1.1. Ulica Piotrkowska

Zwiedzanie Łodzi warto zacząć od spaceru ulicą Piotrkowską. Jest to najdłuższy deptak w całej Europie. Ulica Piotrkowska ma ponad 4 km długości, a mieszczą się przy niej niemal wszystkie największe atrakcje turystyczne i zabytki Łodzi. Na Piotrkowskiej mnóstwo jest sklepów, pubów, restauracji, kawiarni i miejsc kultury, dlatego też po całym dniu zwiedzania warto tu powrócić, aby móc we dwoje cieszyć się atmosferą Łodzi po zmroku.

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

1.2. Pałac Heinzla

Podczas weekendu we dwoje w Łodzi dobrym pomysłem będzie wizyta w pałacu Heinzla. Budynek w stylu eklektycznym wieloma swoimi elementami nawiązuje do włoskiego renesansu. Wybudowany w 1882 dla właściciela fabryki wyrobów wełnianych, pałac ten łączył w sobie funkcje mieszkalne, handlowe i reprezentacyjne. Obecnie zajmuje go Urząd Miasta i Wojewody Łódzkiego.

1.3. Pałac Poznańskiego

Łódź to świetny pomysł na weekend z dziećmi i we dwoje. W mieście tym jest wiele ciekawych miejsc, gdzie historyczne budynki zaadaptowano w nowoczesny sposób. Jednym z takich miejsc jest zespół pałacu Poznańskiego, na który składają się: rezydencja fabrykancka, osiedla domów robotniczych i mury fabryk. Obecnie mieści się tam Muzeum Miasta Łodzi, a budynki fabryczne zaadaptowano na centrum rozrywki i handlu. Zwiedzając pałac Poznańskiego, można obejrzeć ciekawe wystawy tematyczne, poświęcone wybitnym mieszkańcom Łodzi, w tym Arturowi Rubinsteinowi, Julianowi Tuwimowi i Władysławowi Reymontowi.

1.4. Centralne Muzeum Włókiennictwa

Wyjazd na weekend do Łodzi to świetna okazja na zwiedzenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa – największego i najstarszego muzeum w tej części Europy. W miejscu tym można zobaczyć wszystko, co wiąże się z włókiennictwem, w tym technologie włókiennicze, produkty włókiennicze i surowce.

Inne ciekawe zabytki Łodzi, to między innymi:

  • Katedra św. Stanisława Kostki,
  • Biała Fabryka,
  • Księży Młyn,
  • Cmentarz Żydowski,
  • Beczki Grohmanowskie. Ponadto warto zobaczyć także największe graffiti zarówno Polski, jak i świata.

2. Aktywny wypoczynek w Łodzi

Miasto oferuje również szereg atrakcji turystycznych dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Po całodziennym zwiedzaniu zabytków możemy zatem wybrać się na **tor kartingowy w Łodzi**, jeśli oczywiście lubimy jazdę gokartami. Jeżeli natomiast wolimy sporty wodne (np. aqua aerobik lub pływanie), wówczas wart polecenia jest aquapark Łódź, który jest największym tego rodzaju obiektem w Polsce. Dzieciom z kolei na pewno przypadnie do gustu tor saneczkowy, z którego można korzystać przez cały rok.

Weekend we dwoje w Łodzi nabierze romantycznego charakteru dzięki czarownym kawiarenkom i restauracjom na ulicy Piotrkowskiej. Dwa dni spędzone w tym mieście to świetna okazja na to, aby bliżej poznać zabytki Łodzi i jej unikalny klimat.

Weekend w Łodzi
Weekend w Łodzi
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.