Trwa ładowanie...

Weekend w Lublinie

Weekend we dwoje to dobry pomysł zarówno dla par z krótkim stażem, jak i dla długich związków . Dla świeżo zakochanych wyjazd na weekend to okazja, by lepiej się poznać. Natomiast pary będące razem od dłuższego czasu mogą na nowo siebie odkryć. Miejscem godnym polecenia na krótki wypad jest Lublin. Zabytki w Lublinie są warte zobaczenia, zwłaszcza że coraz więcej z nich odzyskuje dawny urok dzięki starannej konserwacji. Pary, które nie wiedzą, gdzie pojechać na weekend, powinny zastanowić się nad tą lokalizacją.

1. Zabytki Lublina Co zwiedzić w Lublinie? Jest kilka miejsc, które szczególnie warto zobaczyć. Są to:

  • Brama Krakowska – Muzeum Historii Miasta Lublina – prowadzi na Stare Miasto;
  • Stare Miasto – znajdują się tam liczne zabytki w Lublinie, a także restauracje i puby;
  • Zamek Lubelski i romańska wieża zamkowa – na Zamku znajduje się Muzeum Lubelskie, a w nim między innymi obraz Jana Matejki „Unia Lubelska”;
  • Kaplica Trójcy Świętej;
  • Wieża Trynitarska – najwyższy zabytkowy punkt widokowy w Lublinie;
  • Lubelskie Podziemia – trasa turystyczna usytuowana pod zabudową Starego Miasta;
  • Państwowe Muzeum na Majdanku – nie jest to może najlepszy pomysł na romantyczną randkę we dwoje, ale będąc w Lublinie, nie wypada nie odwiedzić tego miejsca o bolesnej historii;
  • Szlaki turystyczne Lublina – jest ich aż pięć, są to: Szlak Znanych Lublinian, Szlak Zabytków Architektury, Szlak Wielokulturowy, Jagielloński Szlak Unii Lubelskiej, a także Szlak Pamięci Żydów Lubelskich;
  • Muzeum Wsi Lubelskiej to miejsce o typowo wiejskim klimacie. Na dużej powierzchni zebrane zostały zabytki architektury drewnianej, murowanej, zbiory etnograficzne pochodzące z Lubelszczyzny. Do większości domków i do dworu można wejść i naocznie przekonać się, jak wyglądały sprzęty gospodarskie, izba, klepisko. W zabytkowym, drewnianym Kościele odprawiane są jeszcze msze święte.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

2. Wyjazd na weekend do Lublina Lublin proponuje też liczne atrakcje kulturalne. Osoby, którym uda się trafić na

Noc Kultury w Lublinie mogą za darmo uczestniczyć w odbywających się tej nocy spektaklach teatralnych, koncertach muzyki poważnej, rozrywkowej, gospel, folku. Nawet miłośnicy szant znajdą coś dla siebie. Podczas Nocy Kultury otwarte są też kluby młodzieżowe w całym mieście. Miłośnicy sztuki wyższej mogą przejrzeć repertuar proponowany przez różne teatry. Najpopularniejsze to Teatr im. Juliusza Osterwy i Teatr Muzyczny spełniający funkcje teatru operowego i filharmonii.

Zabytki w Lublinie są liczne, podobnie jak kawiarnie i restauracje. Zamiast pędzić na złamanie karku, by obejrzeć wszystko, co Lublin ma do zaoferowania, lepiej wybrać kilka interesujących nas miejsc i w przerwach między zwiedzaniem spokojnie odetchnąć w jednym z wielu miejsc z duszą. Weekend we dwoje nie powinien być zbyt intensywny. Gorączkowe bieganie od jednego zabytku do drugiego może okazać się męczące. Wyjazd na weekend powinien kojarzyć się z mile spędzonym czasem w niebanalnej scenerii. Osoby, które zastanawiają się nad tym, gdzie spędzić weekend z dzieckiem lub we dwoje powinny mieć to na uwadze.

Weekend w Lublinie
Weekend w Lublinie
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.