Trwa ładowanie...

Weekend w Madrycie

Weekend we dwoje w Madrycie to sposób na wspaniały czas, kiedy możecie nacieszyć się sobą i zwiedzić ciekawe miasto. Aby weekend był udany, musicie uwzględnić, co warto zobaczyć w Madrycie. Stolica Hiszpanii to jedno z najstarszych miast na naszym kontynencie. Jego początki sięgają już czasów panowania starożytnego Imperium Rzymskiego. Madryt jest wielką metropolią, poprzecinaną zarówno szerokimi arteriami, obwodnicami i autostradami, jak i wąskimi uliczkami. Jak zaplanować weekend w Madrycie?

spis treści

1. Pomysł na weekend we dwoje w Madrycie

Jeśli zastanawiacie się, gdzie spędzić wee kend z dzieckiem lub we dwoje, wybierzcie się do słonecznej Hiszpanii. Jeżeli marzy ci się wypoczynek na plaży albo wieczory przy dźwiękach flamenco, odwiedź Madryt. Podróż nie musi wiele kosztować. Majowy weekend we dwoje to doskonały moment, by zwiedzać stolicę Hiszpanii. Później jest tam już bardzo ciepło i drogo. W tym mieście świetnie ze sobą współgrają architektury historyczna i nowoczesna, której przykładem jest Puerta de Europa – dwie bliźniacze wieże 115-metrowej wysokości, nachylone ku sobie. Wielkie wrażenie robią również majestatyczne pałace, które zostały po panowaniu dwóch potężnych rodów, Habsburgów i Burbonów. W jednym z nich znajduje się Muzeum Prado, gdzie znajdują się arcydzieła największych malarzy hiszpańskich, takich jak Velazquez i Goya. Można też zwiedzać pałac królewski, drugi co do wielkości po petersburskim Ermitażu.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

2. Co warto zobaczyć w Madrycie?

Zwiedzanie Madrytu to poznawanie oryginalnej architektury. Wyjazd na weekend do miasta powinien zawierać następujące punkty programu:

  • Puerta del Sol – plac w samym centrum miasta; ma kształt cząstki pomarańczy, a jego nazwa oznacza Bramę Słońca. Kiedyś faktycznie tam stała. Znane miejsce spotkań, gwarne i tłoczne. Pośrodku stoi pomnik Karola III i tryskają dwie fontanny – raj dla zmęczonych letnimi skwarami gołębi. Po stronie południowej wznosi się Casa de Correos, zbudowana w XVIII wieku jako miejska poczta; budynek jest istnym świadkiem historii – wystarczy wspomnieć choćby to, że z jego balkonu w roku 1931 ogłoszono powstanie Drugiej Republiki.
  • Muzeum Prado – najsłynniejsze muzeum Madrytu i jedno z najbardziej znanych na świecie. Posiada przebogatą kolekcję ponad 8,5 tys. obrazów, w tym najlepsze na świecie zbiory dzieł D. Velázqueza, F. Goi oraz Boscha. Turysta odwiedzający Madryt powinien czuć się wręcz zobligowany do wizyty w Prado.
  • Pałac Królewski – Palacio Real to symbol hiszpańskiej monarchii, mimo że król z rodziną przeniósł się do mniejszego Palacio de Zarzuela. Ogromny pałac jest wzorowany na niezrealizowanych planach przebudowy paryskiego Luwru.
  • Opera – nieregularny sześciokątny budynek Teatro Real, zwanego też Operą, wzniesiono w latach 1817–1850, z powodu wód gruntowych groził jednak zawaleniem, toteż w XX w. został zamknięty, odrestaurowany i otwarty na nowo w 1966 r. jako sala koncertowa.
  • Huertas – to jedna z najciekawszych dzielnic Madrytu. Zamieszkiwana dawniej przez wielu ludzi pióra zasłużyła na określenie „dzielnicy literackiej”. Dzisiaj przyciąga turystów licznymi kawiarniami i najlepszymi barami tapas. Tu mieści się także w XVIII-wiecznym pałacu Królewska Akademia Sztuk Pięknych.

Romantyczny weekend we dwoje w Madrycie to czas zwiedzania ciekawych miejsc i poznawania innej kultury. Wrażenia z takiego wyjazdu są niemal zawsze niezapomniane.

Weekend w Madrycie
Weekend w Madrycie
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.