Trwa ładowanie...

Weekend w Mediolanie

Mediolan jest miastem i gminą w północnych Włoszech. Należy do jednego z największych włoskich ośrodków gospodarczo-finansowych i jednego z najbogatszych miast Europy. To drugie co do wielkości miasto we Włoszech. Mediolan to również ważny ośrodek naukowy i kulturalny, jest obowiązkowym punktem na mapie turystycznej Włoch, co roku miasto odwiedzają miliony turystów z całego świata. Mediolan to wspaniały pomysł na weekend we dwoje. Co warto zobaczyć w tym pięknym mieście?

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Zwiedzanie Mediolanu

  • Duomo-Katedra – świątynia była budowana od XIV do XIX wieku. Na sklepieniu apsydy znajduje się gwóźdź z Krzyża Świętego, najcenniejszy zabytek mediolańskiego kościoła. Każdego roku, 14 września, w dniu Podwyższenia Krzyża, gwóźdź prezentowany jest wiernym. Uwagę zwiedzających przykuwa makabryczny posąg św. Bartłomieja obdartego ze skóry, a którą trzyma w ręce. Przy głównym wejściu do katedry znajduje się zabytkowe baptysterium, w którym św. Ambroży dokonał chrztu św. Augustyna. Turystom udostępniony jest dach katedry, na którym znajduje się taras. Dzięki niemu można z bliska obejrzeć figury zdobiące katedrę i pozłacaną figurę Madonny oraz podziwiać widok na Mediolan.
  • Santa Maria delle Grazie (kościół NMP Łaskawej) – w kościele tym znajduje się słynne malowidło ścienne Leonarda da Vinci „Ostatnia Wieczerza”. Planując zobaczenie tego fresku, należy pamiętać o wcześniejszej zapowiedzi na 3-4 dni przed planowanym terminem.
  • Bazylika św. Ambrożego – jest przykładem lombardzkiej romańskiej architektury sakralnej. Do świątyni wchodzi się przez dziedziniec otoczony kolumnami zdobionymi scenami biblijnymi oraz fantastycznymi zwierzętami, symbolizującymi walkę dobra ze złem. W kościele przechowywane są relikwie św. Ambrożego – patrona Mediolanu, oraz świętych Gerwazego i Protazego. Cennym zabytkiem jest cyborium pochodzące z X wieku, a także Złoty Ołtarz z IX wieku.
  • Castello Sforzesco, Musei Civici – Zamek Sforzów, Muzeum Miejskie – zamek pochodzi z XIV wieku, w przeszłości stanowił jeden z najwspanialszych renesansowych dworów we Włoszech, na którym przebywali Leonardo da Vinci i Bramante. Od końca XIX wieku znajduje się w nim Muzeum Miejskie, do którego zbiorów należy m.in. niedokończone dzieło Michała Anioła. Jest to świetny pomysł na spędzenie weekendu w zamku.

2. Co zobaczyć w Mediolanie? Spędzając

romantyczny weekend we dwoje w Mediolanie, warto wybrać się do teatru operowego La Scala . Niektóre wybitne dzieła oper włoskich pisane były specjalnie do wykonania na scenie La Scala, należą do nich dzieła operowe Rossiniego, Belliniego, Verdiego. W budynku teatru znajduje się również muzeum. Ogromną popularnością cieszy się Galleria Vittorio Emanuele II – czterokondygnacyjna, reprezentacyjna galeria tworząca pasaż handlowy ze sklepami, butikami oraz kawiarniami. Tutaj znajduje się słynna restauracja Savini. Urokliwym miejscem jest Brrera – dzielnica artystów i bohemy. Tutaj znajduje się wiele urokliwych uliczek i zaułków. W miejscu tym pełno jest nastrojowych knajpek, restauracji oraz galerii – doskonałe miejsce na weekend z dzieckiem lub we dwoje.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.