Trwa ładowanie...

Weekend w Paryżu

Weekend we dwoje to okazja, by w innej niż zwykle scenerii na nowo poznawać siebie nawzajem. Gdy do związku zaczyna wkradać się rutyna, wyjazd na weekend pomaga ją przełamać. Jednak aby było to możliwe, należy dobrze przemyśleć, gdzie pojechać na weekend. Oryginalnym pomysłem jest wypad do Paryża, który uchodzi za najbardziej romantyczne miasto na świecie. Zwiedzanie Paryża to sama przyjemność, jednak warto wcześniej dowiedzieć się, co zobaczyć w Paryżu. Które słynne miejsca są najbardziej godne polecenia?

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

spis treści

1. Zabytki Paryża

Zwiedzanie Paryża dobrze uprzednio zaplanować, by nie przegapić najciekawszych miejsc. Są to:

  • Luwr – znajduje się w nim największe muzeum sztuki na świecie, a w nim między innymi „Mona Lisa” Leonarda da Vinci,
  • Łuk Triumfalny – jedna z najbardziej znanych budowli Paryża, która powstała po zwycięskiej bitwie Napoleona pod Austerlitz w 1805 roku,
  • Katedra Notre-Dame – warto zobaczyć jej widowiskowe witraże i rozety,
  • Wieża Eiffla – do 1931 roku była najwyższym budynkiem świata, na jej szczycie znajduje się taras widokowy,
  • Montmartre – słynna paryska dzielnica, mieszkali tu Picasso i Modigliani,
  • Bazylika Sacré-Coeur, czyli Bazylika Najświętszego Serca z XIX wieku,
  • Centrum Pompidou – muzeum sztuki nowoczesnej o ciekawej architekturze,
  • Panteon – osiemnastowieczny budynek, w którym znajdują się ciała największych i najważniejszych twórców i myślicieli pochodzenia francuskiego
  • Cmentarz Pere Lachaise – największy cmentarz w Paryżu i największy teren zielony w mieście; na powierzchni niemal 50 hektarów znajdują się groby słynnych ludzi, między innymi Jima Morrisona, Fryderyka Chopina, Oscara Wilde'a i Edith Piaf.
  • Katedra Notre Dame – budowlę wznoszono od wieku XI do początku wieku XIV. Do dziś zachwyca ludzi z całego świata. Podczas zwiedzania świątyni warto zwrócić uwagę na wspaniałe rzeźby, przedstawiające Najświętszą Pannę Maryję.

2. Francuskie restauracje i lokale

Oprócz zabytkowych budynków i znanych miejsc podczas zwiedzania Paryża obowiązkiem każdego turysty jest spróbowanie specjałów francuskiej kuchni. W czasie weekendu we dwoje warto pójść na kawę i croissanta do jednej z licznych kawiarni, a na obiad zjeść coś typowo francuskiego. Ponadto dobrym pomysłem jest poznanie miasta od jego rozrywkowej strony. Dla turystów ciekawą atrakcją jest odwiedzenie słynnego Moulin Rouge. Jak widać, podczas wyjazdu na weekend do stolicy Francji brak pomysłu na to, co zobaczyć w Paryżu jest mało prawdopodobny. Liczba ciekawych miejsc jest rzeczywiście znaczna. Paryż to także światowa stolica mody, panie zatem będą na pewno zachwycone kolekcjami dostępnymi w paryskich sklepach. Romantycznych chwil dostarczą na pewno spacery nad Sekwaną, rzeką, która bezsprzecznie kojarzy się z miłością.

Weekend we dwoje w Paryżu może być niezapomniany. Jest to miasto wręcz stworzone dla par. Wyjazd na weekend w Europie warto zaplanować, w ten sposób uda się nie opuścić najważniejszych miejsc i imprez kulturalnych w mieście. Paryż to dość oryginalny pomysł na weekend dla zakochanych. Pary, które nie wiedzą, gdzie spędzić weekend we dwoje zdecydowanie powinny wziąć pod uwagę to piękne miasto.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.