Trwa ładowanie...

Weekend w siodle

Weekend we dwoje można spędzić w sposób aktywny i niekonwencjonalny. Jednym z pomysłów na wspólny urlop jest wypoczynek w siodle. Taka forma spędzenia wolnego czasu może być atrakcyjna zwłaszcza dla tych par, które już umieją jeździć k onno i chcą podszkolić swoje umiejętności. Warto jednak pokusić się o przeżycie nowych doświadczeń i spróbować jazdy konnej, nawet jeśli będą to pierwsze wspólne kroki. Nauka jazdy na koniu gwarantuje wiele radosnych, a nawet śmiesznych chwil.

1. Nauka jazdy na koniu

Jazda konna jest marzeniem wielu osób, ale nie każdy się na nią zdobywa. Obawy budzą wysokie koszty kupna i utrzymania konia, niepowodzenia, a czasem także sam lęk przed zwierzęciem. Podjęcie wyzwania często owocuje jednak narodzinami wielkiej pasji, ponieważ konie potrafią rozkochać w sobie niemal każdego. Nauka jazdy konnej wymaga czasu i chęci, ale efekty dają niesamowicie dużo satysfakcji. Gdy zaczyna się jeździć w takt ruchów konia, można poczuć prawdziwą łączność z naturą i wolność. Wypoczynek w siodle pozytywnie wpływa nie tylko na ciało, ale również na kondycję psychiczną.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Jak zacząć jeździć konno? Każdy jeździec powinien zacząć od tzw. lonży. Stosuje się ją po to, aby osoba początkująca nie musiała martwić się operowaniem wodzami, a skupiła się na nauce prawidłowego dosiadu. Jazda na lonży polega na tym, że instruktor prowadzi konia po sporym okręgu za pomocą specjalnej linki. Pierwsze lekcje zazwyczaj nużą uczniów, jednak warto z nich skorzystać. Można bowiem oswoić się z końskim grzbietem i nauczyć się dosiadu, co pozwala zapanować nad koniem. Trzeba liczyć się jednak z tym, że jazda na lonży traktowana jest jako lekcja indywidualna i trzeba za nią więcej zapłacić.

Po opanowaniu podstawowych umiejętności można zapisać się do szkółki jeździeckiej na jazdy w grupie. Grupy składają się z uczniów o podobnym stopniu zaawansowania, aby nauka jazdy na koniu mogła być prowadzona w równym tempie. W dobrej szkółce dobierane są odpowiednie wierzchowce – spokojne i przyjaźnie nastawione do ludzi, aby początkującym było łatwiej przełamać lęk przed kontaktem ze zwierzęciem. O szkółce dobrze świadczy również dostęp do pastwisk i dużych wybiegów, a także właściwe warunki utrzymywania koni w stajniach.

2. Wypoczynek w siodle

Opcja „weekend na koniu” może być bardzo atrakcyjna, a na pewno nietypowa i niebanalna. Taki weekend dla zakochanych to dobry pomysł dla par, które lubią kontakt ze zwierzętami, mają zamiłowanie do jazdy konnej lub chcą rozpocząć tego typu przygodę i nauczyć się podstaw. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach urlop, nawet krótki, to cenna rzecz. Jazda na koniu daje pewność odpoczynku, odetchnięcia od zgiełku codziennego dnia, zrelaksowania się, a dodatkowo – świetnie wpływa na sylwetkę.

Wiele stajni w Polsce oferuje swoim gościom własne konie i lekcje nauki jazdy. Zastanawiasz się nad tym, gdzie wybrać się na weekend we dwoje, aby pojeździć konno i poszusować na grzbiecie wierzchowca po łąkowych dróżkach? Najlepiej skorzystaj z informacji w Internecie. Romantyczny weekend dla dwojga spędzony w siodle, z poczuciem wolności i wiatrem we włosach oferują m.in.:

  • Stajnia Iskra, Sztumskie Pole, ul. Łąkowa 19, woj. pomorskie,
  • Stajnia Dorado, Nowy Secymin 42a, Puszcza Kampinoska, woj. mazowieckie,
  • Sportowy Klub Jeździecki Poczernin, Poczernin 43, woj. mazowieckie,
  • Stajnia Viktoria, Lesznowola, ul. Topolowa 8/2, woj. mazowieckie,
  • Stajnia Groteska, Władysławów 37, woj. mazowieckie,
  • Ośrodek Jazdy Konnej Pony Sport, Siercza 1, woj. małopolskie,
  • Stadnina Koni Albin, Rzeszów, ul. św. Faustyny 37, woj. podkarpackie,
  • Gospodarstwo Agroturystyczne Polna 6, Szamocin, ul. Polna 6, woj. wielkopolskie.

Po miesiącach codziennej bieganiny i monotonnych zajęć warto zaplanować sobie relaksujący wypoczynek w hotelu na wsi. W Polsce jest wiele pięknych terenów, gdzie w otoczeniu zieleni można doskonale odpocząć. Warto czasem zwolnić tempo i zmienić tryb życia, by zdobyć zapas energii na nadchodzące miesiące. Urlop może być jeszcze atrakcyjniejszy, jeśli w pobliżu hotelu znajduje się ośrodek jazdy konnej. Jazda konna to szczególnie częsta atrakcja na Mazurach, Pomorzu czy w górach. Romantyczny weekend we dwoje z nauką jazdy konnej warto spędzić zwłaszcza w Bieszczadach.

Weekend w siodle
Weekend w siodle
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.