Trwa ładowanie...

Weekend w Szczecinie

Planując weekend we dwoje lub w szerszym gronie, warto rozważyć wyjazd do Szczecina – największego miasta województwa zachodniopomorskiego. Atmosfera panująca w tym mieście wywarła ogromne wrażenie na niejednym turyście. Szczecin to miejsce bogate w atrakcje turystyczne – liczne zabytki o ciekawej historii, wiele rynków i bulwarów, a także duże skupiska zieleni miejskiej, które na pewno przypadną do gustu amatorom spacerów.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

spis treści

1. Wyjazd na weekend do Szczecina Wybierając się do stolicy województwa zachodniopomorskiego, na przykład na weekend we dwoje, warto wycieczkę rozpocząć od odwiedzenia Wałów Chrobrego. Jest to zbudowany na początku XIX wieku, liczący 500 m taras widokowy. Wielbiciele architektury nie mogą pominąć obejrzenia bazyliki św. Jakuba, zbudowanej w stylu gotyckim w XIV wieku oraz Zamku Książąt Pomorskich czy Ratusza Staromiejskiego mieszczącego Muzeum Historii Miasta. Stolica województwa zachodniopomorskiego to także miejsce wielu byłych siedzib książęcych:

  • Pałac Pod Głowami,
  • Pałac pod Globusem,
  • Pałac Klasycystyczny,
  • Pałac Sejmu Stanów Pomorskich,
  • Pałac Joński. Kolejne miejsce warte zobaczenia to

Muzeum Morskie gromadzące interesujące eksponaty, na przykład urządzenia pokładowe czy elementy konstrukcji statków. Pasjonaci historii na pewno z wielką ciekawością będą zwiedzać podziemia miasta. Podziemny Szczecin to dawny schron poniemiecki. Zbudowany został, by ochraniać ludność cywilną przed nalotami bombowymi.

Pary, które lubią aktywnie spędzać czas, mogą skorzystać ze Szczecińskiego Parku Linowego. Można dostosować stopień trudności trasy do własnej kondycji fizycznej. Spacer po linach pozwala sprawdzić własną wytrzymałość i odwagę, a zarazem ukazuje siłę naszych mięśni.

W okresie letnim, gdy temperatura powietrza przekracza 25 stopni, każdy może skorzystać ze szczecińskich plaż i kąpielisk. Z weekendu spędzonego nad szczecińskimi kąpieliskami wrócimy wypoczęci, radośni, z piękną brązową opalenizną na ciele. Wieczorami natomiast można spacerować pomiędzy kolorowymi kamieniczkami, wybudowanymi wzdłuż deptaka Bogusława. Przy deptaku znajduje się również wiele restauracji i pubów, w których można odpocząć po całodziennym zwiedzaniu miasta.

2. Planowanie weekendu we dwoje

Ciekawy pomysł na weekend we dwoje to skorzystanie z nowej atrakcji Szczecina – balonu napełnianego ciepłym powietrzem. Gdy pogoda dopisuje, zakochana para może wzbić się wysoko balonem, który przymocowany jest 4 linami do ziemi lub po odwiązaniu sznurów polecieć na pewną odległość. Inną opcją dla zakochanych są romantyczne spacery. Szczecin to miasto sprzyjające aktywnemu spędzaniu wolnego czasu. Znajdują się tu liczne rynki, trakty, bulwary, lasy, parki i skwery. Lasy miejskie zajmują prawie 3 ha, natomiast parki idealne na romantyczne spacery to aż 161,5 ha. Warty odwiedzenia jest największy szczeciński park – Park Kasprowicza, w którym znajduje się urocze sztuczne jeziorko Rusałka. Ponadto dobrze jest także zobaczyć Park Żeromskiego, Park Powstańców czy Park Andersa.

Jak widać, Szczecin to idealne miejsce na weekend we dwoje lub w większej grupie. Miasto zachwyca turystów zarówno polskich, jak i zagranicznych niezwykłą atmosferą i licznymi imprezami kulturalnymi.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.