Trwa ładowanie...

Weekend w Wiedniu

To, gdzie spędzić weekend we dwoje zależy przede wszystkim od waszych preferencji, zainteresowań oraz, a może przede wszystkim, od zasobności portfela. Wyjazd na weekend do Wiednia jest droższy od wyjazdów w Polsce i wymaga więcej planowania i zachodu (choćby wymiana pieniędzy), ale na pewno się opłaci, szczególnie jeśli w Polsce już „wszystko widzieliście”. Romantyczny weekend w Wiedniu, stolicy Austrii, będzie dla was na pewno niezapomnianym przeżyciem.

spis treści

1. Zabytki Wiednia

Co zwiedzić w Wiedniu? Weekend w Wiedniu to za mało, aby zwiedzić tam wszystko, co jest warte zobaczenia. Skupmy się zatem na najważniejszych punktach programu, bez których zwiedzanie Wiednia jest niepełne:

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

 • Katedra św. Szczepana (Stephansdom) – to wizytówka Wiednia, weekend we dwoje nie może odbyć się bez zwiedzenia tego pięknego zabytku;
 • Kościół św. Karola Boromeusza (Karlskirche) to piękna barokowa budowla z elementami klasycznymi;
 • Kolumna Morowa (Pestsäule) to pomnik przedstawiający Trójcę Świętą, postawiony jako dziękczynienie za ocalenie Leopolda I od dżumy podczas epidemii (stąd nazwa);
 • Pałac Schönbrunn to piękna, barokowa budowla, wpisana na światową listę UNESCO;
 • Pałac Hofburg to nie tylko piękna budowla, ale także muzeum i rezydencja prezydenta Austrii;
 • ratusz wiedeński to jeden z piękniejszych obiektów użyteczności publicznej – obraduje tam rada miasta, a siedzibę ma tam także burmistrz, przed budynkiem można obejrzeć pomniki osób, które zasłużyły się dla miasta.

2. Wiedeńskie muzea, opery i teatry

Wiedeń to jedno z najpiękniejszych miast Europy, a równocześnie tętniące życiem centrum kulturalne. Miłośnik wydarzeń kulturalnych na pewno znajdzie tu coś dla siebie, do wyboru ma np.:

 • Muzeum Historii Sztuki, gdzie można zobaczyć dzieła sztuki malarstwa europejskiego i starożytności, a także imponującą kolekcję monet;
 • Dzielnicę Muzeów (MuseumsQuartier), gdzie znajdują się: Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Leopoldów, centrum tańca współczesnego, centrum architektury, galerie, sklepy, kawiarnie;
 • operę Wiedeńską (Wiener Staatsoper) – to jedna z najpiękniejszych oper w Europie;
 • Teatr Zamkowy to obecnie odbudowany budynek, który jednak nie przypomina oryginalnej budowli;
 • galerię Albertina – można tu zobaczyć jedną z najbogatszych kolekcji grafik.

3. Atrakcje turystyczne Wiednia

Kuchnia wiedeńska jest słynna na całym świecie, dlatego spędzając weekend w Wiedniu, trzeba spróbować wiedeńskich specjałów:

 • tort Sachera – to czekoladowe, słodkie ciasto z konfiturą morelową;
 • Wiener Melange – to niezbyt mocna kawa z mlekiem po wiedeńsku;
 • Wiener Schnitzel – to tradycyjny kotlet z cielęciny.

Romantyczny weekend we dwoje w Wiedniu to także długie spacery wzdłuż Stephansplatz. Warto przejść dalej do Petersplatz. Idąc dalej, można zwiedzić także cesarską Palmiarnię i Dom Motyli, które są dostępne dla turystów.

Gdzie pojechać na weekend we dwoje? Wiedeń jest świetnym pomysłem na weekendową wycieczkę. Polecamy zwiedzanie Wiednia miłośnikom kultury, pięknych budynków i historii. Na koniec wycieczki do Europy można zaplanować urokliwy rejs po Dunaju i filiżankę kawy w przytulnej kawiarence.

Weekend w Wiedniu
Weekend w Wiedniu
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.