Trwa ładowanie...

Weekend we Wrocławiu

Weekend we dwoje – romantyczny, szalony, ciekawy i udany. Gdzie go spędzić? W końcu dwa dni to niewiele czasu na pobycie ze sobą, a przy okazji zobaczenie kilku interesujących miejsc. Krótki wyjazd musi być logistycznie przemyślany. Dobrym pomysłem na weekend we dwoje jest Wrocław, największe miasto Dolnego Śląska. Przez niektórych Wrocław nazywany jest Wenecją Północy, ze względu na położenie nad Odrą i czterema jej dopływami. To urokliwe miasto potrafi oczarować swoim klimatem.

1. Gdzie spędzić romantyczny weekend?

Krótki wyjazd zakochanych w wybrane miejsce, aby był satysfakcjonujący dla dwojga, musi spełniać oczekiwania obydwu stron. Dlatego, zastanawiając się nad tym, gdzie spędzić weekend we dwoje, warto najpierw porozmawiać ze sobą o planowanej podróży i ustalić jej szczegóły. Chyba że wspólny wyjazd ma być niespodzianką dla któregoś z partnerów. Wtedy jednak też warto uwzględnić preferencje i gusta tej osoby. Niektórzy przecież wolą chodzenie po górach, ciszę i spokój. Inni z kolei takie miejsca uważają za nudne i zdecydowanie wybierają tłoczne miasta, często odwiedzane przez turystów.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Jeśli zastanawiasz się, gdzie pojechać na weekend ze swoją „połówką”, dobrym wyjściem może okazać się wybór Wrocławia. Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce, o wielowiekowej tradycji. Znajduje się tutaj mnóstwo teatrów, muzeów, kin i galerii sztuki. Weekend we dwoje we Wrocławiu to propozycja dla pasjonatów obcowania z kulturą i miłośników sztuki. Wizytówką miasta są m.in. festiwale muzyczne o międzynarodowym znaczeniu, np. Festiwal Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej czy Wratislavia Cantans.

Wrocław to jednak nie tylko miasto dla intelektualistów i bywalców galerii. Jeśli wolisz spędzić weekend we dwoje w bardziej aktywny i szalony sposób, Wrocław zapewnia liczne kąpieliska, kina, lodo wiska, kluby, dyskoteki i centra rozrywki. To tutaj znajduje się największy w Polsce aquapark – Wrocławski Park Wodny z basenami krytymi i odkrytymi działającymi cały rok. Gdy zamiast pływania wolisz jazdę na łyżwach, możesz się wybrać na lodowisko na Pergoli lub w Hali Orbita przy ul. Wejherowskiej. Atrakcji jest mnóstwo. Wystarczy tylko dobrze wybrać.

2. Co zobaczyć we Wrocławiu?

Wrocław jest miastem historycznym i urzeka swoją piękną urbanistyką i architekturą. To także miasto studenckie, nie mniej urokliwe niż Kraków. Jeśli chcesz poznać zabytki miasta i odwiedzić kilka ciekawych miejsc, popatrz, co we Wrocławiu warto zobaczyć. Na krótkie i zaledwie pobieżne zwiedzanie Wrocławia warto przeznaczyć kilka dobrych godzin.

  • Ostrów Tumski – stanowi historyczne centrum Wrocławia. Już w IX wieku zbudowano tu gród miasta. Do 1824 Ostrów Tumski był wyspą.
  • Katedra św. Jana Chrzciciela – wznosi się w centrum i jest największą ikoną Wrocławia. Widziana prawie z każdego zakątka miasta. Ta gotycka katedra ma wysokość 91 metrów i długość 68 metrów. Monumentalne dzieło kryje w swoich wnętrzach wiele śladów historii.
  • Kościół św. Idziego – najstarsza budowla sakralna we Wrocławiu, wzniesiona w XIII wieku w stylu romańskim. Kościół składa się z jednej nawy i zawiera piękny tęczowy łuk prezbiterium.
  • Panorama Racławicka – relikt XIX-wiecznej kultury masowej. Obraz powstał w setną rocznicę Powstania Kościuszkowskiego.
  • Hala Stulecia – ciekawy przykład architektury użytkowej. W 2006 roku budowla znalazła się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to główne miejsce spotkań Wrocławian oraz organizacji imprez masowych.
  • Rynek Główny – został wytyczony w 1242 roku. Od zarania istnienia służył jako plac targowy. Na samym Rynku Głównym, jak i wokół niego, skoncentrowane są liczne zabytki. W centrum Rynku Głównego zlokalizowany jest Stary Ratusz. Zwraca uwagę turystów zegarem astronomicznym z jedną wskazówką. Podziemia Ratusza kryją Piwnicę Świdnicką, która już w średniowieczu funkcjonowała jako piwiarnia, dziś uznawana za najstarszą restaurację w Europie.
  • Ogród Botaniczny – nazywany „oazą piękna i spokoju”. Ogród powstał w 1811 roku - stopniowo zwiększano jego teren, zaczynając od pięciu hektarów. Obecnie jest to jedna z głównych atrakcji turystycznych Wrocławia.
  • Zoo – Wrocławski Ogród Zoologiczny to najstarszy tego typu obiekt w Polsce. Na terenie zoo mieszka ponad 600 gatunków zwierząt. Co roku Ogród Zoologiczny zwiedza ponad 400 tysięcy osób.

Wrocław to dobry pomysł na weekend we dwoje. Warto jednak wcześniej zaplanować punkt po punkcie, które miejsca zakochani chcą odwiedzić, gdzie się wybrać, co zobaczyć. Przemyślany harmonogram wyjazdu pozwoli uniknąć bezsensownego szukania miejsc na odpoczynek, posiłek i zwiedzanie. A zakochanym da większą szansę na cieszenie się wspólnym urlopem.

Weekend we Wrocławiu
Weekend we Wrocławiu
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.