Trwa ładowanie...

Weekend z dzieckiem w Warszawie

Spędzanie wolnego czasu z dzieckiem to niezaprzeczalnie bardzo ważny element życia zarówno malucha, jak i rodzica. W natłoku codziennych obowiązków nie mamy czasu na wspólny weekend z dzieckiem czy chociażby czytanie bajek. A to wielki błąd! Poświęcając dziecku swój wolny czas (najpierw należy go sobie wygospodarować, czyli nauczyć się nim zarządzać), nawiązujemy z nim bardzo bliską więź, poznajemy je lepiej, dobrze się bawimy, a bawiąc – uczymy.

spis treści

1. Pomysł na weekend

Jak sprawić dziecku radość? Jak spędzić weekend w Warszawie, aby się nie nudziło? Warto przypomnieć sobie siebie z czasów dzieciństwa. Co nas ciekawiło, bawiło, o czym marzyliśmy, jakie zabawy najbardziej lubiliśmy? Przestańmy na chwilę być poważnymi rodzicami i stańmy się znowu dziećmi, a sukces murowany. Pomysł na weekend z dzieckiem zależy od kilku czynników. Od wieku dziecka, od jego temperamentu, charakteru, zainteresowań, ale i także (niestety) od zasobności naszego portfela. Na szczęście problem, gdzie na weekend z dzieckiem udać się w Warszawie, nie jest aż tak poważny, gdyż stolica jest miejscem, w którym jest cała masa atrakcji i imprez kulturalnych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

1.1. Basen dla dzieci

Woda dla dziecka to środowisko naturalne. Na basen można się wybrać już z dwumiesięcznym szkrabem. Należy oczywiście zadbać o bezpieczeństwo maleństwa, wybierając odpowiedni basen. Ozonowana woda, podwyższona temperatura powietrza, łagodne zejścia do wody, miejsce do przewijania niemowlęcia oraz atrakcje, jak choćby zjeżdżalnie, to kryteria, jakimi należy się kierować. Należy również zwrócić uwagę na miejsce, gdzie na weekend są wprowadzane różne promocje i rabaty dla rodziców z dziećmi.

Wodny Park
ul. Merliniego 4
Warszawa Mokotów
www.wodnypark.com.pl

OSiR
ul. Potocka 1
Warszawa
www.osir-zoliborz.waw.pl

1.2. Filmy dla dzieci

Planując wspólny weekend z dzieckiem, warto wziąć pod uwagę kina. W niemal każdym multipleksie grane są filmy dla dzieci, wystarczy prześledzić repertuar w gazecie czy Internecie. W Warszawie istnieje kilka teatrów dla najmłodszych. Teatr dla dzieci w Warszawie:

Lalka. Teatr dla dzieci i młodzieży
Plac Defilad 1

Teatr Bajka
ul. Marszałkowska 138
www.teatrbajka.pl

Teatr Guliwer
ul. Różana 16
www.teatrguliwer.waw.pl

Czarodziej. Teatr lalek
ul. Rembielińska 14
www.teatr-czarodziej.pl

Baj. Teatr Lalek
ul. Jagiellońska 28
www.teatrbaj.waw.pl

2. Wypoczynek z dziećmi

Czasem nie trzeba nic szczególnego wymyślać, aby konstruktywnie spędzić weekend z dzieckiem. Spacer to rozwiązanie uniwersalne i zupełnie nic nie kosztuje. W Warszawie jest bardzo dużo parków z atrakcyjnymi placami zabaw. Wystarczy wybrać inny park niż na co dzień, a już dla dziecka będzie to wielka przygoda.

Dla starszych dzieci i rodziców zainteresowanych historią, doskonałym pomysłem, jak spędzić weekend w Warszawie, jest wycieczka do Zamku Królewskiego czy Łazienek Królewskich, a także na lotnisko. Wstęp na taras widokowy i całe mnóstwo radości. Startujące i lądujące samoloty oraz liczne pojazdy obsługujące płytę lotniska można obserwować przez lornetkę. Należy jednak pamiętać, że na tarasie zwykle dość mocno wieje, więc koniecznie należy dziecko odpowiednio ubrać.

Port Lotniczy Okęcie im. Fryderyka Chopina
ul. Żwirki i Wigury 1
www.lotnisko-chopina.pl

A gdy pomysłów brak, na ratunek spieszą portale internetowe. Internet jest kopalnią pomysłów dla rodziców chcących efektywnie spędzać czas z dzieckiem w mieście.

Weekend z dzieckiem w Warszawie
Weekend z dzieckiem w Warszawie
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.