Trwa ładowanie...

Zabiegi na cellulit - czy Twoje ciało jest gotowe na lato?

Wakacje, plaża, wylegiwanie się godzinami na słońcu - dla większości z nas taki scenariusz brzmi zdecydowanie zachęcająco. Przynajmniej dopóki nie uświadomimy sobie, że to oznacza również… bikini. Albo chociaż krótkie spodenki. Z jednej strony trudno przeżyć lato w dżinsach, z drugiej niełatwo pokazać światu nogi, gdy dokucza nam pomarańczowa skórka. Trudno Tobie pozbyć się tego uporczywego problemu? Poznaj najskuteczniejsze zabiegi na cellulit tej wiosny! O poradę poprosiliśmy ekspertów z Bieńkowscy Clinic. Zabiegi na cellulit - z czym walczymy?

Zobacz film: "Fazy cellulitu"

Dzięki zabiegom na cellulit możesz odpowiednio przygotować swoje ciało na lato
Dzięki zabiegom na cellulit możesz odpowiednio przygotować swoje ciało na lato

Cellulit, potocznie nazywany pomarańczową skórką, a w nomenklaturze medycznej lipodystrofią, to problem nawet 90 proc. kobiet. Ten typ nieprawidłowego gromadzenia się tkanki tłuszczowej pod skórą zwykle wywoływany jest przez żeńskie hormony, estrogeny, które powodują rozszerzanie naczynek i zmniejszenie napięcia żył.

Od tego już prosta droga do powstania obrzęku i gorszego odżywienia tkanek. Tkankę tłuszczową zaczynają też przecinać zwłókniałe przegrody, dając efekt widocznych na skórze grudek.

1. Jak zwalczyć cellulit? Poznaj siłę lasera!

Zabiegi na cellulit najczęściej kojarzymy przede wszystkim z różnymi masażami. Rzadko jednak do głowy przychodzą nam procedury z użyciem lasera. Całkiem niesłusznie, bo taki zabieg potrafi przynieść doskonałe rezultaty już po jednej sesji! Jednym z najskuteczniejszych jest Cellulaze, który pozwala zwalczyć nie tylko lipodystrofię, lecz także nadmiar tkanki tłuszczowej, czy brak jędrności skóry.

Ten laser neodymowo-yagowy, wykorzystujący wiązkę światła o długości 1440 nm, pozwala uporać się nawet z dość zaawansowanymi zmianami, a te najtrudniejsze do usunięcia potrafi wyraźnie zmniejszyć.

Sam zabieg nie jest zbyt skomplikowany ani szczególnie bolesny, jednak dla zwiększenia komfortu pacjenta wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Nie wymaga też okresu rekonwalescencji ani przestrzegania szczególnych wskazań po jego wykonaniu, pomijając oczywiście odpowiedni tryb życia, aby zapobiec nawrotom problemu.

2. Ultradźwięki Scizer - skuteczny sposób na cellulit

Ultradźwięki to zjawisko wykorzystywane w medycynie od dawna, m.in. w diagnostyce czy zabiegach chirurgicznych. Z ich wyjątkowych właściwości postanowili skorzystać również eksperci medycyny estetycznej. Za pomocą technologii HIFU (high intensity focused ultrasound) możliwe jest wykonanie bezinwazyjnego liftingu, ale też rozbicie komórek tłuszczowych, a więc wyszczuplenie oraz zniwelowanie lipodystrofii.

Wszystko dzięki kontrolowanemu nagrzewaniu tkanki, co rozbija komórki tłuszczowe, a także pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, a to z kolei poprawia jędrność skóry. Technologia Scizer pozwala fali dotrzeć aż na 13 mm w głąb tkanki bez naruszania jej ciągłości, a specjalna głowica emituje je na polu 46x46 mm.

Zaopatrzenie urządzenia w skaner pozwala ekspertom na zachowanie pełnej kontroli podczas zabiegu, a tym samym na zwiększenie jego efektywności i bezpieczeństwa. Procedura nie wymaga okresu rekonwalescencji i jest właściwie bezbolesna, co czyni ją niezwykle komfortową dla pacjenta.

3. Zabiegi na cellulit - radiofrekwencja w służbie urody

Zabiegi na cellulit z użyciem radiofrekwencji działają na zasadzie podobnej do tych opartych na ultradźwiękach. Również wywołują efekt termiczny za pomocą fal, tym samym wyszczuplając, niwelując cellulit oraz ujędrniając skórę. Najczęściej sposoby na cellulit wykorzystujące fale radiowe nie wymagają naruszania ciągłości skóry, co może być niezwykle atrakcyjne dla pacjentów.

Jednak w przypadku towarzyszącej cellulitowi wiotkości skóry eksperci Bieńkowscy Clinic rekomendują technologię Attiva, opartą na rozgrzewaniu tkanki bezpośrednio w miejscu występowania problemu, zamiast transdermalnie. Podczas zabiegu pod skórę wprowadzana jest cienka kaniula, pełniąca również funkcję sondy. W ten sposób lekarz może w pełni kontrolować przebieg zabiegu oraz uczynić go niezwykle skutecznym.

Zależnie od możliwości pacjenta, lekarz może przeprowadzić bardziej lub mniej intensywną kurację. Rekonwalescencja po zabiegu nie powinna jednak trwać dłużej niż trzy dni. Zabieg nie jest też szczególnie bolesny.

Marzysz o pozbyciu się pomarańczowej skórki i nie wiesz co na cellulit zadziała najlepiej w Twoim przypadku? Umów się na konsultację w Bieńkowscy Clinic i zaufaj ekspertom!

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.