Trwa ładowanie...

Zumba dla początkujących

Zumbadla początkujacych staję się coraz bardziej popularna we wszystkich klubach fitness w Polsce. Ludzie zapisują się na zajęcia i uczęszczają na nie długimi latami, nawet kilka razy w tygodniu. Otóż połączenie tańca i aerobiku okazało się bardzo dobrym rozwiązaniem, które daje widoczne efekty, jak i poprawia samopoczucie. Jeżeli nie wiesz, czy warto wybrać się na tego typu zajęcia, to warto dowiedzieć się więcej na temat zumby dla początkujących.

Zobacz film: "Zumba"

spis treści

1. Zumba dla początkujących - historia

Zumba została przypadkowo odkryta i stworzona w Kolumbii, pod koniec XX wieku, przez Alberto Pereza. Alberto na jednych ze swoich zajęć zapomniał płyty z muzyką, do której ćwiczy z ludźmi. Postanowił wyciągnąć z samochodu swoją płytę, której akurat słuchał, a że Perez uwielbiał muzykę latynoamerykańską, to do takiej też wykonał swój improwizowany trening. Co więcej, bardzo zadowolił uczestników zajęć, którym tak spodobała się ich nowa forma, że chcieli częściej uczestniczyć w tego typu zajęciach fitness.

2. Zumba dla początkujących - trening

Zumba to połączenie aerobiku z tańcem, w rytm muzyki latynoamerykańskiej, szybkiej i żywiołowej. Zumba jest nastawiona na dynamiczny ruch, który ma dać przyjemność i wyzwolić uśpione pokłady energii. Uczestnicząc w zajęciach zumby dla początkujących, można poznać podstawowe kroki z wielu tańców, między innymi: samby, flamenco, salsy, reggetonu. Ma to na celu urozmaicenie nudnego dla niektórych aerobiku.

Musisz to wiedzieć

Istnieją poziomy zaawansowania zumby. Pierwszym z nich jest zumba dla początkujących. Będzie dobrym pomysłem, jeżeli chcemy wdrożyć się w świat tańców latynoamerykańskich i stwierdzić czy podoba nam się nowa forma ruchu, czy też jednak wybierzemy coś innego. Z biegiem czasu awansujemy do grup bardziej zaawansowanych.

3. Zumba dla początkujących - zasady zajęć

Jeżeli jesteś osobą, która zapisała się na zajęcia zumby dla początkujących, to pamiętaj o kilku kwestiach. Zajęcia zumby odbywają się w wieloosobowych grupach, na sali, a w ciepłe dni także na świeżym powietrzu. Wychodzenie z zumbą do ludzi, to ciekawy pomysł na zarażenie energią innych.

Instruktor na zajęciach zumby dla początkujących najpierw musi przeprowadzić rozgrzewkę, a następnie przechodzi do ćwiczeń właściwych, czyli żywiołowego tańca (trening cardio) połączonego z ćwiczeniami siłowymi, np.: przysiady, ćwiczenia z ciężarkami. Wszystko w rytm muzyki, która z całą pewnością spodoba się każdemu. Na zumbę dla początkujących można wybrać się nawet z dziećmi, będzie to dla nich świetną formą rozrywki i dawką aktywności fizycznej.

Tańcz i chudnij - sprawdź, dzięki którym tańcom schudniesz najwięcej
Tańcz i chudnij - sprawdź, dzięki którym tańcom schudniesz najwięcej [9 zdjęć]

Taniec to radosna forma ćwiczeń fizycznych – pozwala na ekspresję oraz zachowanie odpowiedniej wagi i...

zobacz galerię

4. Zumba dla początkujących - efekty

Zalet treningu zumby dla początkujących jest naprawdę wiele, otóż:

  • podczas treningu zumby dla początkujących skutecznie spalamy kalorie, pocimy się, ruszamy, co daje widoczne efekty, przy systematyczności wykonywania ćwiczeń, a po miesiącu uczęszczania na zajęcia widoczne będą pierwsze efekty treningów;
  • poprawi się jędrność i napięcie skóry, dzięki wykonywaniu ćwiczeń siłowych;
  • poprawi się wydolność organizmu, dostarczamy mu więcej tlenu, w związku z czym nasze komórki są lepiej dotlenione i lepiej pracują. Cera wygląda zdrowiej i promienniej;
  • podczas zajęć zumby dla początkujących wyzwala się dawka endorfin, dzięki którym czujemy się znacznie lepiej. Mamy energie do dalszego działania i pozytywniej myślimy;
  • zapomnimy o codziennym stresie i pozbędziemy się rutyny.

Jeżeli dopiero chcesz się zapisać na zajęcia, to warto wybrać się na zajęcia zumby dla początkujących. Taka forma aktywności na pewno spodoba się wielu osobom, które nie potrafią się zdecydować na konkretną formę aktywności. Zumba dla początkujących pozytywnie wpływa na ciało, ale także na umysł.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.