Trwa ładowanie...

Zumba - muzyka, ćwiczenia

Zumba to rodzaj tańca, zainspirowany mieszaniną elementów latynoamerykańskich tańców oraz elementów treningu fitness mającego za zadanie wyćwiczenie poszczególnych partii ciała. Zumba została stworzona przez choreografa i tancerza Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90 wieku. Od tego czasu, popularność zumby szybko wzrastała.

Zobacz film: "Zumba"

spis treści

1. Muzyka do zumby

Zumba to połączenie tańca z aerobikiem. Muzycznie i choreograficznie, zumba łączy w sobie elementy tańca i kultury hip-hop, soca, samby, salsy, merengue, mambo oraz tańca brzucha charakterystycznego dla filmów z Bollywood. Zumba zawiera również elementy sztuk walki.

Oprócz tych elementów, zumba wykorzystuje elementy treningów siłowych, takie jak przysiady czy wypady, a także trening cardio. Dzięki temu, ćwiczenie zumby pozytywnie wpływa na nasze ciało, a także pozwala nam się rozwijać duchowo. Muzyka, do jakiej będziemy wykonywać ćwiczenia zumby nie musi być konkretna lub licencjonowana.

Muzykę do zumby znaleźć możemy w serwisach streamingowych lub na serwisie YouTube, wystarczy, że wyszukamy tam playlisty Zumba Fitness. W internecie znajdziemy dużo piosenek lub remixów popularnych utworów, które posiadają odpowiednie charakterystyki pozwalające nam ćwiczyć zumbę do tej muzyki. Latynoska muzyka do zumby to świetny wybór.

Muzyka do zumby powinna być energiczna, co pozwoli nam lepiej wykonywać ćwiczenia
Muzyka do zumby powinna być energiczna, co pozwoli nam lepiej wykonywać ćwiczenia (123RF)

2. Ćwiczenia zumby

Zumba to ćwiczenia, które wykonujemy przy energicznej muzyce. Charakteryzuje się prostymi układami choreograficznymi, dzięki czemu nie są to ćwiczenia, które wykonać mogą tylko zaawansowani ćwiczący. Zajęcia zumby to świetny sposób na poprawę nastroju oraz wyćwiczenie ciała.

Zumba występuje w kilku formach, które wykonuje się w różnych klubach także w Polsce. Najpopularniejszą formą jest zwykła, tradycyjna zumba, jednak do dyspozycji mamy także zumbę gold, przeznaczoną dla osób starszych. Charakteryzuje się prostszymi i mniej intensywnymi układami choreograficznymi niż tradycyjna zumba. Oprócz osób starszych w zajęciach zumby gold mogą także brać udział osoby początkujące.

Zumba toning wykonywana jest w wolniejszym tempie, a jej wykonywanie nastawione jest głównie na kształtowanie rzeźby ciała oraz poprawianie wyglądu i siły mięśni. Często podczas zajęć zumby toning wykorzystuje się hantle oraz ciężarki. Zumba toning gold jest to zumba toning w wersji dla osób starszych lub początkujących, o mniejszym tempie i intensywności.

Pytania i odpowiedzi lekarzy na ten temat

Pozostałe pytania na ten temat

Zumba aqua to zumba wykonywana na basenie w wodzie, jest to latynoamerykański taniec, w który wplecione są elementy wodnego aerobiku. Jest to również bardzo popularna forma zumby, której wykonywanie pomoże nam wykształcić piękną sylwetkę, a także dobrze wpłynie na nasze krążenie i jędrność skóry.

Zumbatomic to zumba dla dzieci, która charakteryzuje się wolniejszym tempem i zajęciami bardziej skupionymi na dobrej zabawie. Dzięki niej dzieci zażywają potrzebnego ruchu i dobrze się bawią.

Zumba jest idealną rozrywką na wieczór, ponieważ po sesji treningowej zumby, będziemy mieć świetne samopoczucie i pozbędziemy się problemów z zasypianiem lub skupieniem czy depresją.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.