Adenoma tubularepartim cum dysplasia gradus minoris partim maioris

Witam ponownie odnosnie wyniku kolonoskopii mojego meza. dokladny wynik brzmi;Adenoma tubularepartim cum dysplasia gradus minoris partim maioris. Material w kilku fragmentach obejmuje rowniez prawidlowa sluzowke jelita. material przebadano w cal.,1bl. czy to cos groznego, bede wdzieczna za odpowiedz.Alicja

Witam!
Adenoma tubulare - to gruczolak cewkowy- zmiana łagodna, ale partim cum dyspalsia gradus minoris partim maioris - czyli częściowo dysplazja małego a częściowo dużego stopnia może nasuwać pewne podejrzenie zmian złośliwych mogących wystąpić w przyszłości. Proszę się nie obawiać jest to tylko dysplazja, a nie nowotwór. Należy wykonać kontrolne badanie kolonoskopowe i kontrolne za 3 lata wg wytycznych nadzoru endoskopowego po polipectomii w jelicie grubym.

Z wyrazami szacunku
Dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii onkologicznej