Akcja serca płodu poniżej normy a zagrożenie dla dziecka

witam, jestem po 6 tyg ciąży, (dokłądnie 6 tyg i 3 dni ) 31.12.2013 miałam pierwsze usg na którym akcja serca wynosiła 111 bpm określona jako miarowa. Niemniej jednak lekarz powiedział że jest poniżej normy dlatego dostałam duphaston, oraz powtórzenie usg za 2 tyg. Przeraziłam się nie ukrywając, informacje na ten temat można znaleść bardzo rozbieżne, czy faktycznie to poważna sprawa ? coś zagraża mojemu maleństwu ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wśród przyczyn obniżonego tętna płodu znajdują się niskie ciśnienie krwi, niska temperatura ciała czy hipoglikemia matki, ponadto wady i arytmia serca płodu, niewydolność łożyska, ucisk pępowiny lub ucisk główki płodu oraz stosowanie niektórych leków. Proszę udać się na wizytę kontrolną w umówionym terminie.