Analiza wyniku badania TK brzucha u 58-latki

bardzo proszę o analizę badania tk brzucha: poszerzone, wypełnione gazem drogi żółciowe wewntrzwątrobowe, PŻW średnicy do 16 mm również z zawartością gazu. w obrębie wyrostka haczykowatego trzustki zmiana wielkości ok. 38x27x60 mm o densyjności tkanki tłuszczowej, nie ulegajaca wzmocnieniu pokontrastowemu. Obraz przemawia za tłuszczakiem trzustki.poza tym trzustka niepowiększona, jednorodna, przewód trzustkowy nieposzerzony

Doradzałbym wizytę u gastroenterologa, prawdopodobnie trzeba będzie wykonać badanie kontrastowe przewodów żółćiowych. Drogi żółciowe w normalnych warunkach nie powinny zawierać gazu.