Analiza wyniku spirometrii

Szanowni Państwo, proszę o analizę wyników spirometrii. Czy mogą one świadczyć o występowaniu jakiejś choroby? FVC 59% normy, FEV1 70% normy, FEV1/FVC 120% normy. Kolejne badanie: FVC 84,4%, FEV1 90% FEV1/FVC 112,3%. Następne badanie: FVC 80,8%, FEV1 80%, FEV1/FVC 94,2%, FVC 87%, FEV1 86% FEV1/FVC 108%. Waga: 85 kg, wzrost 165 cm, płeć: mężczyzna. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

wyniki spirometrii jak i każdego innego badania analizuje się wraz z wywiadem dotyczącym dolegliwości, informacja na temat przyjmowanych leków etc, badaniem pacjenta. Prosze udac się do lekarza ltóry zlecił badanie.