Angiomyolipoma w badaniu USG jamy brzusznej

Kobieta,lat 44 W badaniu USG jamy brzusznej wykryto w nerce prawej z obecnością w korze NP obszraróe hyperechogenicznych śr,10 mm i 7mm-prawdopodobnie angiomyolipoma.Jakie działania powinnam podjąć.Do jakiego specjalisty się zgłosić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Witam! Angiomyolipoma to łagodna zmiana nerki. Zmiany o takim rozmiarze wymagają tylko okresowej kontroli - nie ma zatem powodów do niepokoju. Sugeruję okresową kontrolę przez specjalistę urologa.