Antybiotyk a opalanie

Czy podczas kuracji antybiotykowej można się opalać?Czy przy infekcji gardłowej podczas lotu samolotem bakterie nie dostaną się do przewodów słuchowych?

Czy podczas kuracji antybiotykowej można się opalać? - Nie jest to wskazane.
Czy przy infekcji gardłowej podczas lotu samolotem bakterie nie dostaną się do przewodów słuchowych? jest taka mozliwośc.