Antybiotyk Dumox przy zatkanym nosie

Dostalam antybiotyk Duomox 1g przez 10 dni, 3 razy dziennie co 8 godz czy to nie za duzo? Poszlam do lekarza z całkowicie zatkanym nosem bolem zatok i zebow oraz goraczka 38 st, jestem 2 dzien na wyzej wymienionej kuracji objawy prawie ustapily, prosze o informacje czy te dawki sa ok, moja waga to 56 kg i czy brac ten antybiotyk az tyle dni

Witam! Dawki są prawidłowe (niższe byłyby nieskuteczne), czas kuracji również jest prawidłowy. Pomimo że objawy ustąpiły należy wybrać lek do końca. Wcześniejsze zakończenie kuracji może spowodować przeżycie części bakterii i nabranie przez nie oporności na lek.