Aparat ortodontyczny a dolegliwośći stawów skroniowo-żuchwowych

Witam, czy dolegliwości stawów skroniowo-żuchwowych można wyleczyć aparatem ortodontycznym? W lewym stawie skroniowo-żuchwowym czuje strzelanie i wydaje mi się, że mam lekką niesymetrię twarzy (przesunięta szczęka). Czy do wyleczenia takiej wady wystarczy sam aparat, czy potrzebne są jakieś inne zabiegi?

Dzień dobry, najczęściej konieczne jest zastosowanie zespołowego leczenia wady postawy (niestabilnego stawu krzyżowo-biodrowego, wykoślawionych stóp itp.) osteopatycznej korekty asymetrii czaszkowej, wypoziomowania płaszczyzny zgryzu i zwykle otwarcia zgryzu. Tego ostatniego dokonuje się często zmodyfikowanym stałym aparatem ortodontycznym. Czasem poprzedzone jest to zastosowaniem szyn lub nadbudów dekompresyjnych - zależy to od stopnia zaawansowania choroby. Pozdrawiam