Astma wczesnodziecięca i powiększone małżowiny nosowe u dziecka

witam mam syna alergika z astma wczesnodziecieca ma stale -pulmicort.Wiosna zauwazylam u syna dziwne furczenie w nosku po zajrzeniu ukazala mi sie dziwna czerwona kulka w nosie. Laryngolog wyjasnił ze to powiekszenie małzowin nosowych. Zapisał oxalin i fanipos. Wszystko mozna stosowac max 5 dni. Po pieciu dniach małzowiny znowu powiekszone. Syn musi przyjmowac wziewy ale jak jak ten obrzek powoduje ograniczony przeplyw powietrza? Co jesli bedzie mial atak dusznosci gdzie potrzebny berodual?

Podany przez panią opis sugeruje polipy nosa.
Nie wiem ile lat ma Syn.
Aby osiągnąć efekt leczenia faniposem lek trzeba stosować 1-2 miesiące.
Przy braku efektu konieczna ponowna ocena laryngologiczna i ew. zabieg operacyjny