Ataki duszności w sytuacjach stresogennych

Mam ataki duszności w sytuacjach nagłego wypadku (w znaczeniu gdy czegoś się przestrasze, jakiegoś wydarzenia). Mam wtedy pewnego rodzaju gulę w gardle, natychmiast zatkany nos i nie moge nabrać powietrza. Bardzo często dziele się to, gdy jeżdżę konno i jestem zmęczona. Czy jest to objaw astmy czy bardziej jest to zaliczane do stanów nerwowych?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Apteczka pierwszej pomocy

Czy wiesz jak powinna wyglądać apteczka pierwszej pomocy? Znasz wszystkie elementy, które powinny się w niej znajdować? O tym jak zaopatrzone powinny być apteczki pierwszej pomocy opowiada Artur Szymczak ? ratownik medyczny z Centrum Szkoleń Ratowniczych.

Witam serdecznie
Najlepiej gdyby skonsultowała się Pani z lekarzem, opisała dokładnie objawy, kiedy je Pani pierwszy raz zaobserwowała i w jakich okolicznościach. Nie napisała Pani kiedy po raz pierwszy się ta dolegliwość pojawiła. Lekarz , z którym się Pani skonsultuje powinien poznać wszystkie szczegóły okoliczności, w jakich te objawy występują i po dokładnym Pani zbadaniu i wykluczeniu schorzeń może skieruje Panią na psychoterapię, jeśli to podłoże objawów nie leży w chorobie organizmu tylko w przeżywanych stresach.
Pozdrawiam
Anna Ręklewska psychoterapeuta

0

Proszę Pani,
Nie można rozstrzygnąć na podstawie tych danych. Proszę udać się do lekarza. Jeśli on uzna , że nie ma podłoża organicznego, wówczas będzie trzeba uznać to za zjawisko o podłożu psychicznym. Proszę się obserwować, może uda się Pani określić szczegółowe sytuacje, które powodują lęk. Wówczas można skorzystać z pomocy psychologa.

Serdeczna pozdrowienia
Tomasz Furgalski

0

Ataki duszności występujące w sytuacji przestraszenia wskazują, że są to objawy zaburzeń lękowych a dokładnie ataków paniki. Warto skorzystać z konsultacji psychiatrycznej i terapii. Nie zaszkodzi również skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który wyeliminuje astmę.
Nawet jeśli lekarz zdiagnozuje astmę zalecam konsultację psychiatryczną. Objawy astmy występują przy napadach paniki.
Praca terapeutyczna przyniesie zdecydowane efekty, w stosunkowo krótkim czasie. Pomoże wyeliminować przykre dolegliwości.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty