Ataki kaszlu po rzuceniu palenia
Rzuclem palenie prawie 6 miesiecy temu.Zanim rzucilem ograniczalem palenie z 15/20pap do 4pap dziennie i od tamtego casu zaczely mi towarzyszyc ataki kaszlu.Az do dzisiaj miewam te ataki kaszlu trwaja czasem do 20 minut,nawet podczas snu i potrafia mnie obudzic.Kaszlowii towarzyszy wydzielinaktora czasem ma dziwny gorzkawo-kwasny posmak.Mialem robone rtg i nic nie pokazalo.Czy to wciaz moze byc efekt rzucenia palenia?Zaznacze ze palilem 20 lat.

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane objawy teoretycznie mogą mieć związek z rzuceniem palenia. Tak naprawdę, jeśli napadom kaszlu towarzyszy obecność wydzieliny o gorzkim smaku, warto przeprowadzić diagnostykę w kierunku choroby refluksowej.