Ataki kaszlu po zapaleniu oskrzeli u 3-latki

3 letnia córka po zapaleniu oskrzeli (miesiac temu z antyb. 7 dni), po ok 1,5 tyg. gęsty katar i kaszel równiez z w nocy, corka jest alergiczka, jeszcze bez rozpoznania alergenow, katar splywal po sciance gardla i w nocy powodowal ataki ok 3-4 godzinne, po przeleczeniu wziewami, plukaniem nosa - pozbylismy sie kataru, lae kaszel pozostal, jest w dzien (mokry , jakby oskrzelowy), ale najgorszy jest nocny - 2-4 atakow. dzis morfologia wszystkie wyniki w normie, CRP tez, czy to tylko alergia?

Milena Lubowicz

Niestety po zapalenie oskrzeli nadreaktywność oskrzeli może utrzymywać się nawet 6-8 tygodni i w tym czasie dziecko może kaszleć. Oczywiście z dnia na dzień powinno być coraz lepiej.
Pozdrawiam